Prodejna Praha: Po 8 –17h / Út – Čt 8–16h / Pá 8-14h

Domácí borůvková limonáda

Domácí limonáda v podání PG foodies ve svěží kombinaci s lesními plody a Zdravím pro ženu.

 

Sezóna borůvek je v plném proudu. Borůvky se dají snadno sehnat v lese nebo třeba na trhu. Obzvláště dětem bude z vlastnoručně natrhaných plodů limonáda chutnat dvojnásob. Pro zajímavé aroma můžete přidat kousek levandule nebo plátek citrónu.

Doporučujeme limonádu zpestřit Zdravím pro ženu. Stačí přisypat 2 kapsle a promíchat. Kapsle spolu s bazalkou posvátnou zvyšují obranyschopnost lidského těla, Tulsi tak často bývá označována jako elixír života. Lidskému tělu napomáhá upevňovat imunitu a poskytuje podporu během rýmy a nachlazení. Zároveň je silným antioxidantem a napomáhá organismu obrnit se proti stresovým situacím. Zdraví pro ženu pak napomáhá při srovnání nepravidelného menstruačního cyklu, při premenstruačním syndromu u mladých dívek i dospělých žen i při projevech menopauzy.

Čas:

10 min příprava

Porce:

4

Ingredience:

  • 150 g borůvek
  • 50 g třtinového cukru Ecce Vita
  • ¼ lžičky mleté skořice Ecce vita
  • šťáva ze 3 bio citrónů
  • 650–750 ml vody
  • 2 kapsle Zdraví pro ženu Ecce Vita

Postup:

  1. Borůvky omyjeme a přesypeme spolu s třtinovým cukrem a skořicí do mixéru. Přilijeme šťávu z bio citrónů, krátce mixujeme, aby se propojily všechny ingredience a necháme odstát. Po 5ti až 10ti minutách přilijeme 200 ml vody.
  2. Opět mixujeme, tentokrát dohladka. V limonádě nicméně zůstanou kousky slupky, proto doporučujeme propasírovat šťávu přes jemné sítko. 
  3. Na závěr dolijeme vychlazenou vodou. Můžeme použít i perlivou vodu.
  4. Přisypeme 2 kapsle Zdraví pro ženu. Promícháme a pijeme ihned. 

 

Dobrou chuť!

Máte nějaký nápad, jak náš recept vylepšit, nebo jste si vymysleli vlastní zajímavou variantu? Pošlete nám své tipy na office@eccevi­ta.cz, nebo je přidávejte na sociální sítě a nezapomeňte nás označit: @eccevita, #eccevita, #pgfoodies

Fotografie a recept: P&G Foodies