Prodejna Praha: Po 8 –17h / Út – Čt 8–16h / Pá 8-14h

O nás

KDO JSME?

Ecce Vita je česká společnost, která vznikla v roce 1999 a jako jedna z prvních v České republice zaměřila svoje aktivity na přírodní preventivní péči o tělo i duši.

 

Ing. Iveta Ječmík Skuherská

Absolvovala Školu Klinické Naturopatie se zaměřením na západní fytoterapii a klinickou nutriční výživu, je výživovou poradkyní.  Věnuje se řízení společnosti, podílí se na tvorbě a výrobě originálních receptur. Praktikuje terapeutické poradenství z hlediska naturopatie se zaměřením na gastrointestinální trakt, potravinové intolerance a stres management.

MUDr. David Frej

Je lékař holistické funkční medicíny s více než 15 letou praxí. Jeho hlavním zaměřením je léčba chronických civilizačních nemocí, detoxikace a regenerace organismu. Praktikuje vlastní originální systém kombinace východní a západní medicíny. Věnuje se poskytování konzultací, spolupracuje na tvorbě originálních receptur, je autorem řady bestsellerů o zdraví.

 

 

CO DĚLÁME?

 • Vyrábíme doplňky stravy zaměřené na funkčnost a vysokou kvalitu ingrediencí podle vlastních originálních receptur.
 • Vyrábíme čistě přírodní kosmetiku.
 • Již více než 10 let dovážíme do České republiky ájurvédské bylinné doplňky stravy v organické kvalitě značky Organic India, která podporuje „fair trade“ a biodynamické zemědělství.

 

JAKÁ JE NAŠE FILOZOFIE?

 • Ctíme holistický přístup k člověku.
 • Poctivě vybíráme všechny ingredience pro výrobu našich produktů.
 • Pracujeme s bylinami v organické nebo potravinové kvalitě.
 • Vybíráme ingredience s nejvyšší vstřebatelností a v souladu s platnou legislativou.
 • Snažíme se o šíření osvěty o možnostech přírodní holistické péče o tělo i duši.
 • Snažíme se o eliminaci jakýchkoliv přídatných látek. Pokud jsou z hlediska technologie výroby nezbytné, používáme přírodní formu a minimální nezbytné množství.
 • Všechny produkty mají kapsli z rostlinné celulózy.

 

CO NAJDETE V NAŠEM PORTFOLIU?

 
VÍCE O NÁS
 
Pod vedením Ing. Ivety Ječmík Skuherské, výživové poradkyně, absolventky Školy klinické naturopatie a MUDr. Davida Freje, lékaře se zaměřením na celostní funkční medicínu, autora řady knih o zdraví, vyrábí Ecce Vita doplňky stravy a bylinné směsi podle vlastních, originálních receptur se zaměřením na kvalitu a co nejvyšší vstřebatelnost. V roce 2019 uvedla Ecce Vita na trh kúru na harmonizaci funkcí trávicího traktu, která je první ze speciální řady „Ecce Vita Pro“. Tato řada je určená především terapeutům a výživovým poradcům. Obsahuje účinné dávky ingrediencí, garantuje vysokou kvalitu a vstřebatelnost. V rám­ci této řady „Pro“ spolupracuje na vývoji produktů i diplomovaná naturopatka Kateřina Boesenberg, ND.
 
V roce 2019 Ecce Vita uvedla do prodeje kompletní řadu bylinných směsí, kde používáme převážně české a západní byliny. Směsi jsou vyrobeny podle originálních receptur a pokrývají problematiku od pročištění, podpory trávení a orgánů, ženskou problematiku, anti-aging, podporu imunity, dýchacího ústrojí, hormonální nerovnováhu, ale i stavy depresí a poruch spánku.
V roce 2019  Ecce Vita představila první řadu čistě přírodní kosmetiky s vybranými "kosmos" ingrediencemi.
 
Kromě vlastní výroby se zaměřujeme na dovoz různých funkčních potravin a bylinných doplňků stravy především v organické kvalitě. Naším dlouholetým partnerem, kterého výhradně zastupujeme v České republice, je indická firma Organic India, jejíž „vlajkovou lodí je jedna z nejznámějších ájurvédských adaptogenů, bylina Tulsi (Ocimum sanctum neboli bazalka posvátná). Tato bylina je předmětem řady studií. Je ceněna hlavně pro své vysoké adaptogenní účinky. Věnujeme se také osvětě a šířením povědomí o nutnosti prevence, správné výživy a vhodného životního stylu založeného na individuálním a celostním přístupu k člověku. 
 

JSME TÝM LIDÍ SPOLEČNÉHO SOUZNĚNÍ.

Tým Ecce Vita je jako rodina. Každý člen týmu má svou důležitost a svoji velkou hodnotu pro celý tým. Milujeme přírodu, bylinky, zdravý životní styl. Snažíme se žít to, co říkáme. Snažíme se říkat to, co si myslíme.

 
 
VYSOKÁ KVALITA JE ZÁKLAD
 1. Bylinné směsi neobsahují žádné konzervační látky, umělá barviva, chemické a jiné přídatné látky. Veškeré byliny jsou certifikované a od kvalitních dodavatelů a splňují evropské normy kvality. Byliny nejsou geneticky upravovány. 
 2. Kapsle jsou z rostlinné (dobře vstřebatelné) celulózy od certifikovaných dodavatelů.
 3. Organické produkty mají BIO certifikát pro Českou republiku.
 4. Funkční směsi obsahující kombinaci extraktů a dalších aktivních látek jsou zcela bez přídatných látek, nebo v minimálním, technologicky nezbytném množství.
 5. Každá ingredience funkčních směsí má svůj certifikát bezpečnosti.
 6. Naše přípravky lze užívat dlouhodobě bez nežádoucích účinků.
 7. Používáme extrakty s nejvyšším množstvím účinných látek a nejvíce vstřebatelné formy.

eu_organic_logo_colour_rgb.gif   zebra.jpg  ikonky.jpg

 

PODPORUJEME FAIR TRADE

Spoluprací s místními farmáři v Indii posilujeme také systém „fair trade“ a pomáháme místním lidem zlepšit jejich těžké životní podmínky. Na oplátku tito lidé pak s láskou k Matce přírodě pěstují léčivé bylinky, z kterých se vyrábí jak kvalitní léčivé čaje, jejichž základem je bylina Tulsi (neboli Bazalka posvátná), tak i přírodní kapsle a další produkty. Spolupracujeme na výstavbě vodních zdrojů pro místní, abychom jim zajistili dostatek čisté vody. 

PODPORUJEME BIO DYNAMICKÉ ZEMĚDĚLSTVÍ

Biodynamické zemědělství není jen organickým zemědělstvím. Je to filozofie, je to holistické pojetí pěstování rostlin v souladu s vesmírnou energií, sluncem a měsícem. Půda i voda jsou obohacovány homeopatickými přírodními složkami a zajišťují tak harmonii, vyváženost a odolnost plodin zevnitř vůči vnějším vlivům.

 

NĚCO O ÁJURVÉDĚ

Ájurvéda, neboli „medicína dlouhověkosti“, patří k účinné metodě, uznané Světovou zdravotnickou organizací. Po tisíce let mudrci zkoumali a dokumentovali léčivé vlastnosti výživy, tělesných a duchovních cvičení a bylinných formulí. Podle ájurvédské teorie je dobré zdraví stavem pohody a vitality a nejen pouze stavem, kdy není přítomna choroba. Například celosvětový výzkum naznačuje, že volné radikály přispívají k degenerativním chorobám. Ájurvédské byliny patří mezi nejlepší známé antioxidanty.

Používání bylinek pro vyřešení nějakého problému vyžaduje čas, neboť daný problém je nutné řešit od kořenů a odstranit jeho příčinu a ne jen symptomy. Z tohoto důvodu se předpokládá, že ájurvédské bylinné výrobky jsou užívány s důvěrou, pravidelně a měly by být užívány po delší dobu.   Ájurvédské byliny se používají v kapslích sušené a to buď celé, nebo jejich části. Využívá se tak synergie všech obsažených fytolátek. Byliny ve své přirozené formě obsahují také řadu vitaminů a minerálů. 

 

 

  CENTRUM ZDRAVÍ LITTLE MONASTERY


 
Centrum Little Monastary je kouzelné místo, které vzniklo po rekonstrukci z původního kláštera sester Karmelitek svaté Terezie ze 17. Století. V rámci tohoto nádherného komplexu můžete kromě jiného využít všech následujících služeb a aktivit:
 
Centrum

 

 

CO ZDE NAJDETE?

KAMENNOU PRODEJNU A SÍDLO ECCE VITA:. Zde si můžete vyzkoušet a nakoupit naše produkty se slevou 5%, nebo vyzvednout Vaši objednávku při nákupu z eshopu.

TERAPUTICKÉ KONZULTACE: Zde se můžete objednat na konzultaci u  u Dr. David Freje, Ing. Ivety Ječmík Skuherské a dalších terapeutů.

 NAMASTERY, zážitkové yoga studio,  které je specifické svým výjimečným přístupem k józe a životnímu sty­lu. Můžete se zde objednat i na různé druhy masáží.

 

Prodejna ECCE VITA

V klidné části Prahy 5, v ulici U Pernikářky 111/2a najdete sídlo společnosti Ecce Vita, a s ním naši kamennou prodejnu, ve které Vás vždy rádi přivítáme. V pro­dejně si můžete s námi popovídat o všech produktech, Vašich i našich zkušenostech z této oblasti, nebo ochutnat některý z našich čajů. Je zde také možnost odnést si vzorečky produktů pro Vás, Vaši rodinu či přátele. A také si v prodejně můžete vyzvednout vyřízenou objednávku z našeho e-shopu. Více informací
prodejna centrum

Namastery je butikové mind-body studio, které nabízí holistické řešení péče o zdraví pro náročný životní styl ve městě. Program je sestavován špičkovými lektory, kteří dbají na individuální přístup a výjimečný zážitek v podobě lekcí, které mají duši. Cílem je, aby klienti dosahovali svého nejvyššího potenciálu a užívali si život bez kompromisů v té nejlepší fyzické a mentální formě. V Namastery věříme, že nejlepších výsledků člověk dosahuje nikoliv rutinním opakováním jednoho druhu pohybu, ale kombinováním různých technik. Proto zde naleznete propracované spektrum privátních a skupinových lekcí, sahajících od jógy, přes barre, pilates až po funkční trénink.

Konzultace

V našem areálu poskytujeme i konzultace v oblasti funkční holistické medicíny a naturopatie.

MUDr. David Frej je jedním z prvních lékařů v České republice, který začal uplatňovat holistický přístup k člověku. Je autorem mnoha bestsellerů o zdraví.

Kromě MUDr. Davida Freje, se můžete objednat i k dalším terapeutům z oblasti naturopatie, iridiologie, klinické nutriční výživy. Můžete si nechat udělat genetické lifestylový testy, nebo jiné funkční testy.

Objednat se můžete na :

info@eccevita.cz nebo telefonu: 778484984.

Více o terapeutech se dozvíte v sekci Terapeuti

 
Dr. David Frej