Prodejna Praha: Po 8 –17h / Út – Čt 8–16h / Pá 8-14h

Mgr. Martina Parisová

 • Analýza DNA  Healt a Diet-  zjištění genetických predispozic
 • Interpretace lifestyle genetických testů
 • Personalizované nutriční poradenství a úprava životního stylu

Mgr. Martina Paris

Terapeut funkční výživy a nutrigenomiky

 

Hlavní zaměření: 

 • Testy funkční medicíny, specializace na lifestyle genetické testy (nutrigenomiku a nutrigenetiku) a jejich interpretaci
 • Personalizovaný péče o zdraví a nastavení terapeutického protokolu dle potřeb a zdravotního stavu klienta
 • Funkční výživa a suplementace Genetické testování a nutrigenomika představují významnou část skládačky v rámci personalizované celostní péče. Pomáhají totiž v odhalení rizikových genetických variant, které mohou negativně ovlivňovat různé oblasti našeho metabolismu a vést k rozvoji zdravotních problémů a chronických onemocnění. Nyní můžete i Vy zjistit Vaše predispozice a objednat si analýzu své DNA, včetně odborné interpretace a konzultace s certifikovaným terapeutem, který Vás celou problematikou provede a vše vysvětlí.

Více o mě:

Vždy mě zajímalo fungování pochodů v lidském těle na molekulární úrovni. Proto jsem se rozhodla pro studium oboru biochemie na Přírodovědecké fakultě UK, v rámci, kterého mě oslovila především oblast molekulární genetiky. Té jsem se začala věnovat jako vědecký pracovník na Klinice dětské hematologie a onkologie ve Fakultní́ nemocnici v Motole, kde jsem pracovala s různými molekulárně genetickými metodami. Následně jsem se věnovala genetickému testování a analýze DNA zaměřené na prevenci rozvoje chronických poruch, úpravu životního stylu a personalizovanou medicínu. Začínala jsem tak nahlížet na zdraví jedince více komplexně. Holistický pohled na zdraví a oblast funkční medicíny mě nadchly natolik, že jsem se rozhodla studovat klinickou nutriční medicínu na Škole klinické naturopatie. Protože vnímám využití genetické analýzy jako jednu z klíčových odrazových bodů pro nastavení správné prevence a personalizovaných kroků, zabývám se také interpretací lifestylových genetických testů Dnalife. Současně spolupracuji v rámci dalších projektů jako odborný konzultant v oblasti Health sciences a zabývám se psaním odborných textů a rešerší.

Profesní kvalifikace a certifikáty:

 • květen 2012 Magisterské studium Biochemie - Karlova Univerzita v Praze
 • Certifikovaný Nutrigenomický seminář Nordic Laboratories DNA LIFE - Škola Klinické Naturopatie & Nordic Laboratories
 • prosinec 2019 Diplom z atestace z Klinické genetiky - Ministerstvo zdravotnictví ČR - specializace bioanalytik pro klinickou genetiku
 • září 2021 Zahájení studia Klinické naturopatie - Škola Klinické Naturopatie - obor: Klinická nutriční Medicína 
 • listopad 2021 Certifikovaný seminář- Funkční potraviny- nezbytná součást moderní výživy- Škola klinické naturopatie
 • duben 2022 Certifikovaný kurz- Úvod do nutrigenetiky, nutrigenomiky a farmakogenomiky - Nordic Laboratoires
 • říjen 2022 Certifikovaný seminář Potraviny pod drobnohledem s Jakubem Přibylem - Škola klinické Naturopatie

  Nabízené testy

  Test DNA Health

  komplexní genetický test zaměřený na fungování metabolických drah a biologických procesů ve Vašem těle, testováno 47 genů – zjistíte predispozice k oxidativnímu stresu a eliminacii škodlivých radikálů, detoxikaci, zánětlivosti, metabolismu tuků a vitaminů a mnoho dalšího.

  Více informací

  Test DNA Diet

  test pro všechny, co mají problém s váhou a nedaří se jim redukovat nadbytečná kila, testováno 20 genetických variant – test je zaměřen na weight management, absorpci a metabolismus tuků, spalování, chutě na sladké́, hlad a regulaci nasycení a další.

  Více informací

  Test DNA Sport

  pro rekreační i vrcholové sportovce, kteří chtějí dosáhnout sportovního potenciálu a zjistit, čeho je jejich tělo schopné dosáhnout v rámci tréninku, testováno 25 genetických variant – test je zaměřen na silový a vytrvalostní potenciál, riziko ke zranění, rychlost regenerace, metabolismus kofeinu a další.

  Více informací

  Test DNA Core

  nejkomplexnější genetický test na trhu propojující informace z testů DNA Health, DNA Sport a DNA Diet, testováno 98 genetických variant - test vyhodnocuje genetická rizika v rámci 4 klíčových oblastí životního stylu a wellbeingu (výživa, biologické procesy, sportovní genetika a weight managment).

  Více informací

 

Co je předmětem interpretace v českém jazyce?

Písemná interpretace představuje personalizovaný přehled obsahující nejen informace z reportu v CJ (u testů DNA Health, DNA Sport a DNA Diet) a v AJ (DNA Core), ale celou řadu důležitých informací a doporučení navíc, které v rámci reportu v CJ/AJ nenajdete. Tyto informace vychází ze studia a školení a také zkušeností, které Martina během své praxe získala. V tomto osobním manuálu jsou rozebrány jednotlivé genetické varianty, do jaké dráhy v těle jsou zapojeny, co v těle ovlivňují, shrnutí rizika za jednotlivé panely/oblasti, do kterých jsou dané geny zapojovány a zhodnocení výsledků klienta napříč genetickým testem. Obsahuje také sumarizaci doporučení v oblasti výživy a životního stylu, včetně konkrétních doplňků stravy a dávkování a seznam krevních markerů, které je dobré si hlídat s ohledem na klientovi predispozice. Cena konzultace: 1 500 Kč na hodinu.