Prodejna Praha: Po 8 –17h / Út – Čt 8–16h / Pá 8-14h

Cviky na podporu trávení a peristaltiky

 cviky

 

  •   Můžou pomoci stimulovat peristaltiku střev, což usnadňuje pohyb střev a pomáhá předcházet nebo léčit zácpu

  •   Pomáhájí uvolňovat blokády a zlepšovat eliminaci odpadních látek

  •   Podporují odstraňování plynů a snižují nadýmání

  • Zlepšují průtok krve do trávicích orgánů, což podporuje lepší funkci a regeneraci

  • Před cvičením se vždy lehce zahřejte, prodýchejte, protáhněte a uvolněte

  • Rotační pohyby začínejte vzhledem k peristaltice vpravo

Níže uvádíme  pár cviků pro Vaši inspiraci!

 

 

Nádech do břicha

Usaďte se pohodlně, narovnejte páteř, zasuňte bradu a povytáhněte hlavu, jako by Vás někdo tahal za vlasy nahoru. Ruce si ze začátku přiložte na břicho, aby jste cítili, jak se při nádechu Vaše břicho krásně nafoukne a při výdechu ho zatáhněte dovnitř. Krásně tak promasírujete střeva i vnitřní orgány. Tento cvik můžete provádět i ve stoje, pokud by to pro Vás bylo pohodlnější.

 

 

Rotace v sedě

Rotace trupu masírují a prokrvují vnitřní orgány, navíc uvolní i hluboké zádové svaly a zvyšují pohyblivost páteře. Dejte pozor, aby rotace probíhala v celé délce páteře a nedocházelo k přetížení jen jedné její části. Pěkně se v sedě narovnejte, zasuňte bradu, břišní svaly udržujte aktivní tak, že dýcháte do břicha, vytáhněte hlavu jakoby Vás někdo tahal nahoru za vlasy. Rotaci začínejte doprava. V pozici vydrže pár sekund a uvolněte se. Nic nedělejte silou a pokud máte problémy s páteří, raději tento cvik provádějte poprvé pod odborným dohledem.

 

 

Masáž břišní dutiny

Masáž břicha může podpořit trávení a vylučovaních při potížích jako je zácpa, nadýmání, plynatost . Lehněte si pohodlně na záda a pokrčte nohy. Uvědomte si umístění  a tvar tlustého střeva. Tlusté střevo má tvar obráceného písmene "U" a lze jej rozdělit na tři hlavní části a to vzestupnou, příčnou a sestupnou. V těchto směrech pak jemně, s mírným tlakem provádějte masáž oběma rukama. 

 

 

Jógový dřep

Tento cvik podporuje peristaltiku , masíruje břišní orgány, stimuluje trávení, ulevuje od zácpy. Postavte se na šířku podložka a mírně vytočte špičky. Narovnejte záda a pomalu jděte do hlubokého dřepu. Paty nechte na podložce a váha zůstane na celých chodidlech. Zkuste se v dřepu narovnat- vytáhněte se za hlavou, aby jste neměli kulatá záda. Dlaně spojte před hrudníkem a opřete o kolena. Vydržte v této poloze pár nádechů, nebo s nádechem ruce rozevřete a s výdechem spojte. Jednodušší formou je, že si pomůžete malou podložkou. 

 

Upozornění: masáže provádějte vždy s ohledem na svůj zdravotní stav a možnosti. Pokud trpíte zdravotními problémy v oblasti střeva dutiny břišní, zkonzultujete provádění cviků se svým lékařem.

 

Děkujeme!


Pokud máte jakékoli dotazy či tipy, neváhejte se na nás obrátit na eccevita@eccevi­ta.cz, nebo nás sdílejte na sociálních sítích a nezapomeňte nás označit: @eccevita, #eccevita, #eccevitablog