Prodejna Praha: Po 8 –17h / Út – Čt 8–16h / Pá 8-14h

Výjimečné čaje Makaibari nejen proti stárnutí

(tema: Dlouhověkost)

Poslechěte si příběh kouzelných čajů Makaibari, které jsou pěstovány v souladu s okolní přírodou v deštných pralesech již více než 150 let.

 

Oblast Makaibari je překrásné mystické místo na rozhraní Indie, Nepálu, Tibetu a Bhutanu. Nejen okolní magická hora Kurseong předurčuje čajům výjimečné vlastnosti.

Před více než 150 lety začal jeden krásný příběh člověka jménem G. C. Banerjee, který měl odvahu a chuť změnit život hrstce lidí sedmi chudých vesnicích v nehostinných podmínkách deštného pralesa. Opracovávali kousek po kousku skalnatou půdu a sadili zde rostliny Čajovníku čínského (Camellia sinensis). V roce 1859 tak vznikla první čajová zahrada na světě, a v této tradici pokračuje i dnes pan Rajah Banerjee. Ten představuje již čtvrtou generaci svých předků, a kterého jsme měli možnost poznat osobně. V sedmdesátých letech se rozhodl následovat rakouského Silozofa a esoterika Rudolfa Steinera, který ve svých přednáškách v roce 1924 popsal zásady biodynamického zemědělství. Biodynamické zemědělství je alternativním způsobem hospodaření s půdou, kde je důležitá harmonie mezi rostlinnou a živočišnou říší. Produkty obou si vzájemně pomáhají a vzniká tak uzavřený kruh, kde se vše zužitkuje. Dále je v procesu nápomocná vesmírná energie, postavení planet a pohyb Měsíce. Čajovníky zabírají pouze 30% území a rostou zde v harmonii se stromy, zeleninou, zvířaty, ptáky, hmyzem a brouky. Vše se krásně prolíná a tyto různé druhy za pomocí energie si tak vzájemně pomáhají diverzifikovat prostředí a doplňovat látky v půdě. Půda si pak uchovává obrovský potenciál výživných látek, které pak následně může předat čajovým keřům a ostatním rostlinám.

No, a takto se to pořád točí dokola. Půda je dále hnojena speciálními homeopatickými roztoky, které se připravují fermentací přesně stanovených směsí bylin s doplněním o potřebné minerály. Postupně tak vzniká velice unikátní biotop, který navštěvují přírodovědci a botanici z celého světa. Ptáte se proč? To co zde můžete vidět je totiž natolik netypické a zajímavé, že znalci přírody nechápu skladbu tohoto unikátního biotopu. Kromě množství bambusů, stromů a různých bylin je tento výjimečný kus přı́rody obydlím např. pro bengálské tygry, leopardy, medvědy i hady. Žije zde více než 300 druhů ptáků včetně zoborožce Pied Hornbill (Buceros bicornis) i nejrůznější druhy hmyzu.

Za doslova zázrak je považován speciální druh hmyzu Tea Deva, který vypadá jako čajový lístek a mění svoji barvu podle toho, jak v průběhu roku mění barvu čajové lístky. Dokonce když 1995 obrovské krupobití zanechalo na čajových lístcích rýhy, objevily se stejné rýhy i na těle tohoto hmyzu. Dodnes tento jev nikdo nedokázal vysvětlit. Není divu, že v roce 1988 tak Makaibari získalo první organický certifikát pro čajovou zahradu na světě a v roce 1993 první certifikát biodynamické kvality DEMETER.

Přesvědčte se sami a vychutnejte si lahodné čaje Makaibari v pohodlí svého domova. Na našem e-shopu si můžete vybrat celkem ze 4 druhů:

  • Makaibari Springtime Bloom

Tento čaj je tvořený z prvních lístečků čajovníkových keřů, které se probouzejí z období hibernace, která trvá v tomto deštném pralese od listopadu do března.

  • Makaibari Silver Green

Tento čaj se začal vyrábět v osmdesátých letech po dlouholetých zkušenostech a je domácím patentem čajové zahrady Makaibari, kde snahou bylo odstranit typickou trpkou příchuť trávy. Patří tak mezi zelené čaje s nejlahodnější chutí a je vyhledávaný milovníky zeleného čaje z celého světa. Je velmi bohatý na antioxidanty a má silné revitalizační schopnosti.

  • Makaibari Bai Mu Dan

Čaj známý jako White Peony, byl původně vypěstován v čínském regionu Fujian. Pouze dva lístky a jeden pupen z každého čajovníku Camellia Sinensis jsou sbírány v období léta v nejhlubších částech čajové zahrady obklopené původním pralesem. Podle hodnocení ORAC mají bílé čaje Makaibari nejvíce antioxidantů ze všech Makaibari čajů. Bílý čaj zpomaluje buněčné stárnutí, pomáhá lidskému organismu v relaxaci těla i ducha. Už prvním douškem objevíte chuť jemné pivoňky s náznakem čerstvě posečeného sena, na patře zanechává nasládlou, avšak vyváženou chuť angreštu a medu. Tento čaj si vychutnejte se svým nejlepším přítelem, nejlépe o páté.

  • Makaibari Silver Tips Imperial

Tento čaj je klenot v království čajů a je patentem čajové zahrady Makaibari. Lístky se sbírají pouze v období úplňku. Jeho výroba je proto velmi limitována. Patří mezi nejvíce ceněné čaje na světě.