Prodejna Praha: Po 8 –17h / Út – Čt 8–16h / Pá 8-14h

Znáte tajemství dlouhodobě udržitelné krásy? (1. část)

(tema: dlouhověkost)

Přečtěte si jak si udržovat krásu až do zralého věku. Vyzkoušejte s námi meditaci pro otevření srdce.

Co je krása?


Krásu bych rozdělila na povrchní a skutečnou. Souhlasíte ☺?

Ta povrchní není vůbec důležitá, avšak v dnešním životě často hraje hlavní roli ve vztazích a hlavně v on-line světě, kde se prezentují fotky a často nereálný život.

Ta skutečná a dlouhodobě udržitelné krása je výsledkem přístupu k sobě a k životu vůbec. Je tou důležitější krásou, protože je opravdová a září i bez make-upu, bez oblečení…

Podělím se s Vám o pár pravidel a zkušeností, jak si udržovat krásu až do zralého věku.


Pravidlo č. 1

Vnější krása je obrazem vnitřního stavu člověka.
Vše co se na těle objevuje zvenčí je znakem nebo signálem toho, co se odehrává uvnitř našeho organismu. My naturopati jsme schopni podívat se na člověka a vidíme hned, kde má určité nedostatky. Například suchá kůže může být výsledek nedostatečné činnosti štítné žlázy, špatné stravy, nedostatku bílkovin, jódu… Lámavé nehty můžou být nedostatek kolagenu, křemíku, vápníku…. Vypadávání vlasů může být nedostatek bílkovin, hormonální nerovnováha… Nafouklé bříško, může být způsobeno intolerancí lepku, sóji… a takto bych mohla pokračovat pár hodin.

 

Pravidlo č. 2

Krásu ovlivňují 3 zásadní elementy.
Mezi tři pilíře ovlivňující krásu patří: MYSL – TĚLO – DUŠE.
Každý z těchto elementů potřebuje svoji „výživu“, aby fungoval.

Pravidlo č. 3

„Duše je život, mysl je stavitel a tělo je výsledek“… Edgar Cayce (mystický léčitel.


Jak vidíte z obrázku, vše souvisí se vším. Jen harmonie tří elementů vytvoří „krásu“, která je skutečná a udržitelná.
Pojďme si říct, co jednotlivé elementy potřebují.


Mysl je stavitel.

To, na co myslíme, to se nám děje v životě, to si přitahujeme do svojí reality.
Aby mysl tvořila krásu, potřebuje tři živiny: 
Pravda – žít v pravdě, mluvit pravdu, být upřímný k sobě i ke svému okolí.
Přítomnost – žít v přítomnosti. Minulost už byla, budoucnost neznáme. Jen přítomný okamžik je skutečný život. Nebojte se tedy budoucnosti a pusťte za hlavu minulost. Radujte se ze života tady a teď.
Láska - láska je nejdůležitější potrava pro mysl.


Duše je život.

Duše je život sám. Aby duše tvořila krásný život potřebuje jedině LÁSKU. Láska má také hodně forem. Dnešní svět je bohužel založený na materialismu. Zkusme myslet více srdcem. Srdce je nejlepší navigátor, je ta nejpřirozenější esence a podstata každé živé bytosti.

Tělo jako výsledek

Tělo je výsledkem tvoření mysli a duše. Kromě toho potřebuje také svoje palivo. Tělo je náš dopravní prostředek, náš nelepší přítel, který nás doprovází celý život, každý den, každou sekundu. Zaslouží si tu nejlepší péči.  A k té patří: VÝŽIVA – SPÁNEK – LÁSKA     
Výživa - pro krásu je důležitá vhodná strava! Slovo VHODNÁ je velice důležité. Každý jsme totiž jiný. Co je vhodné pro mě, nemusí být vhodné pro mého kamaráda. Poznání toho, CO JE PRO MĚ VHODNÉ, je nesmírné důležité.
Spánek - ve spánku regenerujeme, probíhá řada samoléčebných procesů, rozdělují se živiny. Pro krásu (a nejen pro ni) je kvalitní a dostatečný spánek nenahraditelný.
Láska - aby tělo bylo krásné, potřebuje lásku. Potřebuje lásku dávat i dostávat. Každý kdo miluje, umí milovat a rozdávat lásku, stárne pomaleji. 

Jak vidíte, společný prvek pro všechny elementy, je LÁSKA. Zamyslete se. Máte jí dostatek? Umíte projevit lásku. Umíte cítit lásku v srdci? 

Na závěr této první části si dáme krátkou meditaci pro otevření srdce.


Sedněte si pohodlně na židli. Záda neopírejte o židli. Zavřete si oči a pozorujte chvíli svůj dech. Při každém nádechu si přestavujte, že do Vašeho těla proudí nová, čistá životní energie. Při každém výdechu si přestavujte, že z Vás odchází vše negativní, všechny obavy, strachy, všechno negativní.

Pak zaměřte svou pozornost na srdce. Představte si ho, snažte se vnímat jeho tlukot. Uvědomte si, jak ho milujete. Poděkujte mu, že pro Vás takto pracuje, že Vám umožňuje žít, projevte mu lásku, uvědomte si, jak je pro Vás důležité.

 

Představte si dvířka na svém srdci a otevřete je. Představte si, jak přes tyto dvířka, s každým nádechem, přichází do Vašeho srdce láskyplná energie. Pak si představte nějakou osobu nebo cokoliv co máte rádi a pošlete jim tuto láskyplnou energii přímo ze svého srdce. Představujte si krásné bílé světlo, které vychází dvířky z Vašeho srdce přímo do srdce osoby, na kterou myslíte. Cítíte krásnou energii, klid, spokojenost. Dejte si levou ruku na své srdce a ještě jednou mu za všechno poděkujte. 

O čem bude 2. část?

Ve 2. části se zaměříme na výživu a řekneme si, jak přírodní cestou podpořit naši ženskost a krásu ☺.

 

 Ing. Iveta Ječmík Skuherská, poradce pro výživu, @y­vylife

ev_ivet_blog_kreslici_platno_1.pngDěkujeme!


Pokud máte jakékoli dotazy či tipy, neváhejte se na nás obrátit na eccevita@eccevi­ta.cz, nebo nás sdílejte na sociálních sítích a nezapomeňte nás označit: @eccevita, #eccevita, #eccevitablog