Prodejna Praha: Po 8 –17h / Út – Čt 8–16h / Pá 8-14h

Podcast #6 | Klára Kolouchová | O životních příležitostech, o síle a odvaze jít za hlasem svého srdce

V novém lifestylovém podcastu s názvem ŽIVOT V KONDICI, naturopatky a zakladatelky společnosti Ecce Vita Ing. Ivety Ječmík Skuherské si poslechněte povídání s Klárou Kolouchovou. 

 

 

 

 

Klára Kolouchová je bezpochyby jednou z nejenergičtějších žen, kterou jsme v Ecce Vitě potkali. Nemá ráda, když se o ní mluví jako o horolezkyni, přesto ji padly k nohám tři osmitisícové vrcholy světa.

Klára Kolouchová je první Češkou, která zdolala tři nejvyšší hory na Zemi. Po výstupu na Mount Everest (8.848 m) v roce 2007, stanula Klára v roce 2019 na vrcholech hned dvou osmitisícovek – posvátné Kanchenjungy (8.586 m) a nedlouho poté i na okouzlující a nemilosrdné druhé nejvyšší hoře světa K2 (8.611 m). Její filmový dokument K2 vlastní cestou – příběh nezdolné vůle, touhy a úsilí dosáhnout vysněného cíle je nyní ke shlédnutí online!

Pražák, ale nedá se říci, že by byla křtěná poklidnou Vltavou. Do vínku jí bylo dáno nadšení pro věc, zvídavost, touha objevovat – žít. Svým elánem dokáže strhnout okolí, její optimismus spojený s chutí stále něco podnikat je neodolatelný. 

Na svou první osmitisícovku Cho Oyu (8.201 m) vystoupila v roce 2006 s Tashi Tenzingem, vnukem slavného Tenzinga Norgaye. Mezi její další zdolané vrcholy patří také nejvyšší hory kontinentů jako Aconcagua (6.959 m), Mount McKinley (6.094 m)  nebo Elbrus (5.642 m). 

Klára je vdaná, má dceru Emmu a syna Cyrila.

sablona_fotky_web_klara.jpg

Umíte si i Vy dopřát štěstí? V podcastu se dozvíte, jak se od tenisu dostala k horolezectví, o jejích životních zlomech i o tom, jak nastavuje mysl novým příležitostem.

Témata, která jsme probraly:
Kondice, jak si ji udržet, jak Klára pečuje o zdraví?
Jaká životní křižovatka stála za zrodem její horozelecké dráhy?
Žena a mužský svět, kde vzít odvahu, jak se dají posouvat hranice?
Jak se dá čelit životním zkouškám?

Co je v životě důležité, abychom žili šťastný život?
Skuteční přátelé a život.
Budoucnost a další plány Kláry.

Nechte se inspirovat ženou, která se dotkla hvězd. ????⭐️

 


Pokud máte jakékoli dotazy či tipy, neváhejte se na nás obrátit na eccevita@eccevi­ta.cz, nebo nás sdílejte na sociálních sítích a nezapomeňte nás označit: @eccevita, #eccevita, #eccevitablog