Prodejna Praha: Po 8 –17h / Út – Čt 8–16h / Pá 8-14h

Podcast #7 | manželé Blanka a Jan Rakovi | Kvantové manželství

V novém lifestylovém podcastu s názvem ŽIVOT V KONDICI, naturopatky a zakladatelky společnosti Ecce Vita Ing. Ivety Ječmík Skuherské si poslechněte povídání s Blankou a Janem Rakovými.

Za silnými muži stojí silné ženy. 

Jan Rak plní v současné době sály po celé republice svými přednáškami o možnostech aplikace kvantové fyziky v běžném životě. Po jeho boku stojí skvělá žena,  manželka Blanka, která mu je po celý jejich společný život velkou oporou. Je to právě ona, která pana profesora vše krásně připraví, zorganizuje a pak ze zákulisí jen v klidu a tiše sleduje. Jsem moc ráda, že jsem Blanku přesvědčila, aby se zúčastnila jejich společného rozhovoru a prozradila nám i svůj pohled na to, jak žít život v kondici a taky, jak se žije v běžném životě po boku kvantového fyzika.

V podcastu se kromě mnoha dalších informací dozvíte například:
• jak se manželé Rakovi potkali
• jaké byly začátky života v Rusku
 jak vychovávali svoji dceru
 jak se po 30 letech znovu žije v Česku
 jaký mají životní styl a jak o sebe pečují
 kdo z nich umí lépe logicky ovlivnit realitu?
 jaké jsou jejich stravovací návyky?
 zkušenost Jana Raka s kómatem
 že jediná pravda je, že pravda není:-))

Pro ty z Vás kdo prof. Raka neznají uvádím níže krátkou charakteristiku:

Prof. Jan Rak je  jaderný a kvantový fyzik který vystudoval MFF UK v Praze. Jeho profesní dráha pokračovala v Ústavu Jaderného Výzkumu v Dubně u Moskvy. Mnoho let reprezentoval Českou republika svou účasti na řadě výzkumných projektů po celém světě. Působil jako profesor na finské univerzitě ve Jyvaskyle, pracoval na projektech na největším urychlovači částic na světě ve švýcarském CERNu, kde se věnoval studiu srážek relativistických částic. Pracoval taky na novém urychlovači RHIC a experimentu PHENIX v Brookhaven National Laboratory v New Yorku v USA. Je autorem a spoluautorem více než 400 článků,  je spoluautorem odborné knihy High-pT Physics in the Heavy Ion Era (Cambridge University Press).

Tak tedy krásný poslech a těšte se ještě na sólo video na téma Kvantová fyzika a zdraví.

ZN: UŽ BRZY:-)).

 

 

ev_ivet_blog_kreslici_platno_1.png


Pokud máte jakékoli dotazy či tipy, neváhejte se na nás obrátit na eccevita@eccevi­ta.cz, nebo nás sdílejte na sociálních sítích a nezapomeňte nás označit: @eccevita, #eccevita, #eccevitablog