Prodejna Praha: Po 8 –17h / Út – Čt 8–16h / Pá 8-14h

Dýňový koláč PUMPKIN PIE zdravě

Vyzkoušejte naši novou, zdravější verzi dýňového koláče se skořicí a spoustou ořechů, který nejen skvěle chutná, ale také navodí voňavou podzimní atmosféru.

 

Ingredience:

 

 

Postup:

Máslo si necháme roztát v pokojové teplotě, aby se s ním lépe pracovalo. Dýni Hokkaido umyjeme (nemusíme ji loupat) a zpracujeme na jemnou směs ve food procesoru. Stejným postupem si nameleme také ořechy na hrubší kousky. Troubu začneme předehřívat na 160 stupňů a smícháme všechny suché ingredience. Do promíchané směsi přidáme máslo, vejce a mléko, vše zpracujeme v hladké těsto. Těsto dáme péct na cca 30 minut do trouby, průběžně můžeme zkoušet špejlí. Po upečení necháme koláč vychladnout.

Když je koláč vychladlý, potřeme jej vrstvou krému a posypeme lehce skořicí.

Krém: 

  • hrnek namočených kešu ořechů
  • 1 plechovka tučného kokosového mléka
  • 1 balení skořicového cukru
  • pár kapek citrónové šťávy
  • 1 balíček ztužovače do šlehačky

 

Krém postup:

Na krém budou potřeba alespoň 2 hodiny namočené kešu ořechy a vychlazené (ideálně přes noc) kokosové mléko. Kešu si rozmixujte na hladký krém – postupně přidávejte vodu z námačení, dokud nedojdete k ideální konzistenci. Prošlehejte kešu krém společně s kokosovým mlékem, dochuťe skořicovým cukrem, citrónovou šťávou, přimíchejte ztužovač a nechte krém chvíli odpočinout v lednici. 

Krém přidáme až ve chvíli, kdy korpus zcela zchládne. Jestliže chceme dort zvětšit, pečeme korpus z dvojnásobné dávky a krém také z dvojnásobné dávky – po rozřezání jej můžeme dát také doprostřed.

Tip:

Kokosové mléko doporučujeme použít  od značky Freshona (lidl), krém z něj byl vždy 100%. Jestliže vám kokosové mléko dostatečně neztuhne a už jsme ho zkoušeli šlehat, tak ho stačí dát v nádobě na cca 30 minut ztuhnout do mrazáku, a pak pokračovat. 

 

Děkujeme!

 Že navštěvujete náš blog.

Pokud máte jakékoli dotazy či tipy, neváhejte se na nás obrátit na eccevita@eccevi­ta.cz, nebo nás sdílejte na sociálních sítích a nezapomeňte nás označit: @eccevita, #eccevita, #eccevitablog 

Mohly by vás také zajímat recepty: Kičadi – ájurvédská specialitaAgni čaj na spalování toxinů, Zdravá snídaně pro naše maminky