Prodejna Praha: Po 8 –17h / Út – Čt 8–16h / Pá 8-14h

Ájurvédský poklad jménem Ašvaganda

(tema: Imunita)

Cítíte se často bez energie a obklopeni stresem? Pak je ten správný čas na ašvagandu.

Withanie snodárná (v sánskrtu Ashwagandha, přezdívaná také jako indický ženšen nebo zimní třešeň) je vytrvalá, subtropická až tropická rostlina, která je v ajurvédě využívána po celá tisíciletí. V nauce o léčivých bylinách se ašvaganda řadí do skupiny adaptogenů.

Jako mnohé další adaptogeny, ašvagandha pomáhá obnovit tělesnou i duševní rovnováhu.

Na co všechno je ašvaganda dobrá?

Zdravější stárnutí

Ašvaganda si vysloužila přezdívku „bylina mládí”. Podporuje správnou kardiovaskulárního systému, kognitivní činnost, koncetraci, pomáhá s únavou. Podporuje svalový tonus a výdrž i dýchací systém.

Stres a emoce

Ašvaganda patří k adaptogenům, což jsou rostliny, které chrání organismus před účinky stresu. Podporuje duševní zdraví relaxaci a spánek.

Podpora paměti

Podporuje kognitivní činnost, koncentraci, patří mezi antioxidanty.

Hormonální rovnováha, plodnost a afrodiziakální stránka

Podporuje normální funkce reprodukčního systému, výdrž, energii a vitalitu.

Můžete jí přimíchat například do teplé vody, kávy či čaje. Výborně se hodí do nápojů, kefírů, ovocných a zeleninových šťáv, smoothies či vaší oblíbené kaše. Dostupná je i v kapslích.

RECEPT: Ranní kaše plná energie

Smíchejte hrnek ovesných vloček se semínky (např. lněné, slunečnicové nebo chia), oříšky, ašvagandou, skořicí, hrstkou čerstvého ovoce a celou směs zalejte teplým nebo studeným mandlovým mlékem. Pokud netrpíte laktózovou intolernací, můžete vyzkoušet alternativu s kefírem pro podporu střevní mikroflóry.