Prodejna Praha: Po 8 –17h / Út – Čt 8–16h / Pá 8-14h

I muži mají své dny

(tema: Dlouhověkost)

Zdravý životní styl již dávno není pouze dámskou záležitostí. Dnešní doba klade vysoké nároky na organismus nás všech – bez rozdílu pohlaví.

 

Zdravý životní styl již dávno není pouze “holčičí” záležitostí. Dnešní doba klade vysoké nároky na organismus všech – bez rozdílu pohlaví. Prevence a holistický přístup ke zdraví se stává nedílnou součástí moderního života. Není však třeba žádných radikálních změn. Zdravější přístup k životu, ať už se nacházíte v jakékoli životní etapě, spočívá v dílčích rozhodnutích a pohlížení na souvislosti v širší perspektivě.

#1 MUŽ “Z ŽELEZA A OCELI”

Ranní vstávání je čím dál náročnější, pracovní den se každým dnem rozpíná do přesčasů, krví koluje kofein, oběd v doprovodu drnčícího telefonu, rychlá sousta doprovází listovaní novinkami na sociálních sítích, odpolední migréna přivádí na scénu zázračnou růžovou piluli a blížíme se zdárně do večerního finiše na cukrové vlně pepsi coly…

ČASTÝ PROBLÉM:

 • chybějící energie (nedostatek spánku, tělo je vyčerpané z trávení těžkých jídel, přepracovanost)
 • chronické potíže (migrény, oslabená imunita, zhoršená peristaltika střev, vysoký krevní tlak, prediabetes, …)
 • úzkost, deprese

BĚŽNÉ ŘEŠENÍ:

 • závislost na rychlých cukrech (způsobující rychlý nástup krátkodobé energie a o to strmější propad vzápětí)
 • potlačování důležitých symptomů chemickými léky
 • různé typy závislostí

CO TO ZKUSIT JINAK?

 • Dvakrát denně Ašvaganda (ájurvédská bylina z řady adaptogenů, která tělu dodává „koňskou“ dávku vitality a energie, zároveň zklidňuje, podporuje imunitu a působí na omlazování tkání)
 • Jedenkrát denně lžička kvalitního antioxidačního mixu do jakéhokoli studeného nápoje pro eliminaci škod způsobených psychickým stresem, elektrosmogem, nečistým ovzduším, chemikáliemi v prostředí okolo nás, v jídle, atd.

FILOSOFIE ECCE VITY: Čím větší výkonnost od svého těla vyžadujete, tím více jej musíte podpořit a udržovat jej v té nejlepší kvalitě.

#2 SPORTEM NA DORAZ

Kardio či těžká závaží v posilovně po celém dni sezení na pracovní židli (kdy jsme nechali šlachy a svaly ztuhnout) může pro tělo znamenat větší příkoří, než si umíte představit. Časté kruhové tréninky či týmové sporty s přáteli bez rozehřátí, pořádného protažení „před a po“ a patřičné regenerace a doplnění živin – to vše může z dlouhodobého hlediska oslabovat nejen kvalitu kloubů a vazů, ale také vést k různým tělesným disbalancím na fyziologické i biochemické úrovni. Pomalu, ale jistě se snižuje celková výkonnost těla.

ČASTÝ PROBLÉM:

 • bolesti nebo přetažení svalů, oslabení kloubového matrixu, artróza, únava, pomalá regenerace, …
 • přístup à la “já mám dobré geny, mé tělo vydrží vše” – ano, mladé tělo vydrží vše, ale to starší vám to vše spočítá i s úroky

BĚŽNÉ ŘEŠENÍ:

 • ignorace bolestí, přisuzování neduhů přibívajícímu věku, dlouhodobé potlačování bolesti chemickými tabletami či gely

CO TO ZKUSIT JINAK?

 • jedenkrát denně dnávka hydrolizovaného kolagenu, který kromě samotného kolagenu z ryb (v pro tělo nejlépe vstřebatelné – hydrolizované formě) obsahuje synergické složky (Glucosamine, Chondroitin, kyselinu hyaluronovou, vitaminy B12, B2 a extrakt ze zeleného čaje) a tvoří tak komplexní kloubní výživu, která napomáhá při opravě zdegenerovaného kloubového matrixu, podporuje správný metabolismus a obsah minerálů v kostech. Jako bonus přispívá ke svěží a zdravé kůži.
 • jedenkrát denně Mumio – oblíbený produkt vrcholových sportovců. Říká se mu “elixír rekordů”, obsahuje himalájskou vysokohorskou pryskyřici, která se již od starověku používá jako podpůrný prostředek pro rychlou regeneraci tkání s posilujícími účinky, a to nejen při zvýšené námaze, ale také po nemoci či při zvýšené stresové zátěži.

FILOSOFIE ECCE VITA: Opět platí – čím větší výkonnost od svého těla vyžadujeme, tím více jej musíme podpořit a pečovat o něj.

#3 STÁŘÍ PONECHÁNO OSUDU

O kvalitě našeho života ve stáří rozhoduje mnoho faktorů. Již dávno však není tajemstvím, že se dá určitým potížím a rizikům předejít tak, abychom si užívali plnohodnotného života i v pokročilejším věku. Uzpůsobení jídelníčku, doplnění určitých přírodních látek a bylinných směsí vyvažující změny odehrávající se v těle s přibývajícím věkem je novodobou samozřejmostí.

ČASTÝ PROBLÉM: Přijetí zhoršujícího se zdravotního stavu a vzniku chronických potíží jako přirozené součásti pokročilejšího věku a řešení problémů lokálně bez širších souvislostí.

BĚŽNÉ ŘEŠENÍ: Smíření se s rostoucím počtem receptů na léky od vašeho obvodního lékaře, ignorace a podceňování malých symptomů, které mnohdy předcházejí závažnějším problémům.

CO TO ZKUSIT JINAK?

 • dvakrát denně směs přírodních extraktů z medicinálních hub, které již po tisíciletí napomáhají ke zlepšení imunitního systému, harmonizují organismus, mají antioxidační účinky a zlepšují odolnost vůči autoimunním chorobám. Fungimun obsahuje speciálně sestavenou směs těchto hub pro synergický efekt a komplexní účinek.
 • dvakrát denně vysoce koncentrovaný extrakt ze speciálně kvašené červené himalájské rýže, který je bohatý na látky zvané monakoliny – ty účinně snižují hladinu cholesterolu a triacylglycerolů, a tím chrání vaše srdce.

FILOSOFIE ECCE VITA: Stárnout se dá bez obav, důležitá je prevence a holistický přístup ke zdraví.

Výše zmíněné návrhy jsou jen velmi úzkým výběrem možností, jak lze z našeho pohledu vylepšit každodenní život moderního muže. Nahlédněte do našeho nového katalogu a rozšiřte si obzory o tom, jaké možnosti nabízí tradiční i moderní přírodní medicína. Chystáte-li se učinit radikálnější změnu životního stylu a vzít zdraví zodpovědně do svých rukou, doporučujeme konzultaci u MUDr. Davida Freje či MUDr. Jana Maláta, lékařů a autorů mnohých bestsellerů o holistickém přístupu ke zdraví a funkční medicíně.

Autor textu: Ing. Barbara Skuherská