Prodejna Praha: Po 8 –17h / Út – Čt 8–16h / Pá 8-14h

Jednoduché cviky pro podporu detoxikace

Věděli jste, že i pouhé sezení může podpořit detoxikaci těla?

 

Představujeme vám jednoduché cviky pro podporu detoxikace. Věděli jste, že i pouhé sezení může podpořit detoxikaci těla? Je to tak. I statické polohy jsou přínosné pro náš organismus. Začít můžete třeba hned ráno po probuzení. 

Předklon

Předklon v sedě stimuluje ledviny, močový měchýř i játra. Podpoří trávení a lehkým stlačením břicha promasíruje vnitřní orgány. Tím přispívá k detoxikaci těla. Zároveň si protáhnete páteř a uvolníte ramena. Pohodlně se usaďte, natáhněte nohy a s rovnou páteří se předkloňte. Vydržte v pozici 3–5 nádechů a výdechů.

Záklon

Obecně záklon revitalizuje naše tělo a podporuje srdeční činnost. Zlepšuje trávení a při dlouhodobější praxi snižuje únavu. Posaďte se a propněte nohy. Prsty dlaní vytočte ven a opřete se vedle sedacích kostí. Hrudník otevřete směrem vzhůru a vydržte 3–5 nádechů a výdechů.

Twist

Otočení či rotace vsedě mají nejsilnější detoxikační charakter a přispívají k podpoře lym­fatického systému i vnitřních orgánů. Při pravidelné praxi pomáhají udržet přirozenou de­toxikaci organismu a posilují soustředění. Sed­něte si pohodlně a překřižte nohy. Narovnejte záda a hlavu držte zpříma. Levou ruku umístěte na vnější okraj pravého stehna. Pomalu otočte trup směrem doprava. Pravé rameno tlačte dolů. Směřujte pohled za pravé rameno. Tím prohloubíte účinek pozice. Stejný postup opakujte i na druhou stranu.

 

 

ivetka_01.jpgKrásný den vám přeje Ing. Iveta Ječmík Skuherská, poradce pro výživu, klinická naturopatka

Děkujeme!


Pokud máte jakékoli dotazy či tipy, neváhejte se na nás obrátit na eccevita@eccevi­ta.cz, nebo nás sdílejte na sociálních sítích a nezapomeňte nás označit: @eccevita, #eccevita, #eccevitablog