O nás

Ecce Vita je česká společnost, která již 20 let působí v oblasti přírodní medicíny. 

 


 
Pod vedením Ing. Ivety Ječmík Skuherské, výživové poradkyně, absolventky Školy klinické naturopatie a Dr. Davida Freje, lékaře se zaměřením na celostní funkční medicínu, autora řady knih o zdraví, vyrábí Ecce Vita doplňky stravy a bylinné směsi podle vlastních, originálních receptur se zaměřením na kvalitu a co nejvyšší vstřebatelnost. V roce 2019 uvedla Ecce Vita na trh kúru na harmonizaci funkcí trávicího traktu, která je první ze speciální řady „Ecce Vita Pro“. Tato řada je určená především terapeutům a výživovým poradcům. Obsahuje účinné dávky ingrediencí, garantuje vysokou kvalitu a vstřebatelnost. V rám­ci této řady „Pro“ spolupracuje na vývoji produktů i diplomovaná naturopatka Kateřina Boesenberg, ND.
 
V roce 2019 Ecce Vita představila kompletní řadu bylinných směsí, kde používám převážně české a západní byliny. Směsy jsou vyrobeny podle originálních receptur a pokrývají problematiku od pročištění, podpory trávení a orgánů, ženskou problematiku, anti-aging, podporu imunity, dýchacího ústrojí, hormonální nerovnováhu, ale i stavy depresí a poruch spánku.
 
Kromě vlastní výroby se zaměřujeme na dovoz různých funkčních potravin a bylinných doplňku stravy především v organické kvalitě. Naším dlouholetým partnerem, kterého výhradně zastupujeme je indická firma Organic India, jejiž „vlajkovou lodí je jedna z nejznámějších ájurvédských adaptogenů, bylina Tulsi (Ocimum sanctum neboli bazalka posvátná). Tato bylina je předmětem řady studií. Je ceněna hlavně pro své vysoké adaptogenní účinky. Věnujeme se také osvětě a šířením povědomí o nutnosti prevence, správné výživy a vhodného životního stylu založeném na individuálním a celostním přístupu k člověku. 
 

Naše produkty jsou značkou vysoké kvality

 1. Bez konzervačních látek, umělých barviv, chemikálií a pesticidů. Kapsle neobsahují želatinu. 100 % přírodní výrobky, se světovými certifikáty kvality. Byliny jsou geneticky neupravované.
 2. Kvalita je potvrzena světovými certifikáty (na rozdíl od většiny jiných přípravků a čajů na trhu).
 3. BIO certifikát pro český trh.
 4. Jednotlivé byliny rostou na organických biofarmách.
 5. V kapslích najdete celé sušené rostliny se všemi účinnými látkami.
 6. Byliny neobsahují žádné konzervační a chemické látky, jen nadrcené nasušené byliny případně obohacené bylinnými extrakty.
 7. Správně sestavené kombinace působí na celý organismus.
 8. Naše přípravky lze užívat dlouhodobě bez nežádoucích účinků.
 9. Jedná se o kapsle vegetariánské (s dobře stravitelnou rostlinnou celulózou, bez hůře stravitelné hovězí želatiny).
 10. Kapsle se na rozdíl od některých tablet vždy v zažívacím ústrojí rozpustí a uvolní se veškeré účinné látky.
 11. Příznivá cena.

eu_organic_logo_colour_rgb.gif   zebra.jpg  ikonky.jpg

 

Podporujeme Fair trade

Spoluprací s místními farmáři v Indii posilujeme také systém „fair trade“ a pomáháme místním lidem zlepšit jejich těžké životní podmínky. Na oplátku tito lidé pak s láskou k Matce přírodě pěstují léčivé bylinky z kterých se vyrábí jak kvalitní léčivé čaje kde základem je bylina Tulsi (neboli Bazalka posvátná), tak i přírodní kapsle a další produkty. Spolupracujeme na výstavbě vodních zdrojů pro místní abychom jim zajistili dostatek čisté vody.

 

Naše bylin pochází z biodynamického zemědělství

Biodynamické zemědělství není jen organickým zemědělstvím. Je to filozofie, je to holistické pojetí pěstování rostlin v souladu s vesmírnou energií, sluncem a měsíce. Půda i voda jsou obohacovány homeopatickými přírodními složkami a zajišťují tak harmonii, vyváženost a odolnost plodin zevnitř vůči vnějším vlivům.

 

O kvalitě

V dnešní době existuje mnoho společností, které vyrábějí rostlinné přípravky, z nichž mnoho nedbá na dodržování byť i těch nejzákladnějších zásad. Např. některé z nich prodávají zvláštní soli pod jménem přírodních produktů, jiné používají konzervanty, kapsle jsou vyrobeny z levné hovězí želatiny atd. Naše přípravky v kapslích a TULSI čaje jsou organického původu, testované firmou, mezinárodními organizacemi vydávajícími testy o nejvyšší kvalitě i v certifikované laboratoři ČR. Všechny požadavky, jež se týkají čistoty, kvality a účinnosti jsou v kompletním rozsahu splněny od sběru bylin až po výrobu přípravku.

Každá bylina se sbírá v době, kdy se nachází ve stavu plné zralosti; je testována na obsah a koncentraci svých aktivních látek. V některých přípravcích se používá větší počet bylin, pěstovaných na biofarmě. Byliny se zpracovávají celé, neboť v každé bylině se nachází mnoho účinných látek, nejedná se tedy o méně účinné extrakty, jako ve většině prodávaných přípravků. Výroba probíhá v nově vybudovaných prostorách a laboratořích. Měření v rámci kontroly jakosti jsou podnikána pod dohledem vysoce zkušených a kvalifikovaných osob, která mají rozsáhlé znalosti z oblasti analytické chemie, a za účasti odborníků z chemického ústavu.

Údaje o přípravcích-doplňcích stravy a jeho účincích byly posuzovány a schváleny Státním ústavem pro kontrolu léčiv a Státním zdravotním ústavem. Kvalita přípravku je potvrzena Hygienickou stanicí hlavního města Prahy. Přípravek byl uveden na trh v souladu s rozhodnutím ministerstva zdravotnictví­. Kvalitu přípravků podporuje rozhodnutí amerického FDA (Ústav pro kontrolu léků a potravin) o povolení k prodeji v USA, certifikát BIOKONTU o prodeji bio potravin v ČR a Evropské unii. 

 

Jak naše čaje a byliny působí?

Naše přípravky a čaje kombinují starobylou moudrost Ájurvédy a moderní poznatky. Ájurvéda, což znamená „medicínu dlouhověkosti“, patří k účinné medicíně, uznané Světovou zdravotnickou organizací. Po tisíce let mudrci zkoumali a dokumentovali léčivé vlastnosti výživy, tělesných a duchovních cvičení a bylinných formulí. Podle ájurvédské teorie je dobré zdraví stavem pohody a vitality a nejen pouze stavem, kdy není přítomna choroba. Například celosvětový výzkum naznačuje, že volné radikály přispívají k degenerativním chorobám. Ájurvédské byliny patří mezi nejlepší známé antioxidanty.

Bylinná léčba vyžaduje určitý čas pro léčbu jakéhokoliv problému, neboť daný problém je léčen od kořenů a provádí se odstranění základní příčiny problému. Z tohoto důvodu se předpokládá, že ájurvédské bylinné výrobky jsou užívány s důvěrou, pravidelně a měly by být užívány po dlouhou dobu. Proto je ájurvédská léčba odlišná od alopatické léčby, neboť alopatická léčba odstraňuje na určitou dobu příznaky, kdežto byliny působí na příčinu, a proto tento přístup vyžaduje delší čas. Chemické léky ovlivňují většinou pouze příznaky, a to často s vedlejšími účinky. Ájurvédské byliny nahrazují synteticky, uměle vyráběné vitaminy. Proč by člověk neměl užívat vitaminy, minerály a jiné nutriční komponenty požadované tělem přímo v podobě bylin? Jedná se o látky, které jsou snadno a přirozenou cestou vstřebány, vyživují tkáně a působí bez vedlejších účinků. Například Emblica Officinalis (Amalaki) poskytuje dvacetkrát více vitaminu C než celý pomeranč. Kromě toho má též bylinné léčivé vlastnosti.

Jak je možné vyléčit nějaký zdravotní problém rychle, když trvá dlouho, než dojde k jeho rozvinutí? Je žádoucí používat přírodní produkty po dlouhou dobu, aby byly zajištěny lepší výsledky, neboť bylinné produkty potřebují určitou dobu na prokázání jakýchkoliv významných výsledků a tyto výsledky pak trvají dlouhodobě, někdy celý život. Bylinný přípravek působí rychleji u tělesně slabších pacientů v porovnání se zdravou osobou. Přípravky nemají žádné vedlejší škodlivé účinky. Je možno je používat společně s antibiotiky i s jinými typy léků pro lepší reakci a rychlé zotavení. Navíc snižují vedlejší účinky mnoha léků.

 

CENTRUM


 
Centrum Little Monastary je kouzelné místo, které vzniklo po rekonstrukci z původního kláštera sester Karmelitek svaté Terezie ze 17. Století. V rámci tohoto nádherného komplexu můžete kromě jiného využít všech následujících služeb a aktivit:
 
Centrum

Sídlo a prodejna ECCE VITA. Zde si můžete vyzkoušet a nakoupit naše produkty se slevou 5%, nebo vyzvednout Vaši objednávku při nákupu z eshopu.

Součástí Centra je taky poradna a konzultace u Dr. David Freje, který se zabývá systémem holistické a funkční medicíny zaměřené na léčbu chronických civilizačních nemocí a zánětů.V prostředí areálu Little Monastery se také nachází kouzelné jógové studio NAMASTERY, které je specifické svým výjimečným přístupem k józe a životnímu sty­li.Masáže, Fyzioterapie Více informací na office@eccevi­ta.cz.Biorezo­nance Bicom – Optima pod vedením Ing. Jany Maškové. Je možné se objednat na telefonním čísle 727 869 667, nebo na office@eccevi­ta.cz.
 Prodejna ECCE VITA

V klidné části Prahy 5, v ulici U Pernikářky 111/2a najdete sídlo společnosti Ecce Vita, a s ním naši novou kamennou prodejnu, ve které Vás vždy rádi přivítáme.V pro­dejně si můžete s námi popovídat o všech produktech, Vašich i našich zkušenostech z této oblasti, nebo ochutnat některý z našich čajů. Je zde také možnost odnést si vzorečky produktů pro Vás, Vaši rodinu či přátele. A také si v prodejně můžete vyzvednout vyřízenou objednávku z našeho e-shopu.Více informací
prodejna centrum
namastery yoga

Namastery Yoga & fine experience center

V prostředí areálu Little Monastery se také nachází nově otevřené jógové studio NAMASTERY, které je specifické svým autentickým přístupem k józe v dnešní době. Konceptuálně založeno na staré jógové filozofii, vizuálně však postaveno na moderním umění a vlnách pozitivní energie.Namastery studio přináší různorodou kombinaci jógových stylů a nespoutaných zážitků pod vedením prvotřídních lektorů.Více informací

MUDr. David Frej

Po ukončení studia lékařské fakulty v Praze pracoval několik let jako internista. Přírodní medicínu a výživu studoval v Albuquerque v Novém Mexiku (USA), v Rakousku a v indické Puně. Ve své praxi se zabývá systémem holistické a funkční medicíny zaměřené na léčbu chronických civilizačních nemocí, zánětů, zahrnující výživu, bylinnou terapii, biologické rytmy a detoxikaci organismu. Věnuje se ozdravným pobytům, přednáškám a seminářům. Je autorem mnoha knih, například Biologické hodiny (2013), Zánět-skrytý zabiják (2015) a Šťávy a míchané nápoje z přírody (2015).Objednat se můžete na tel. čísle 603 727 600
nebo email: info@dr­.frej.czVíce informací
 
Dr. David Frej

Email pro obnovení hesla

Vítejte na eshopu plném informací o zdravém životním stylu

Nová registrace | Zapomenuté heslo

Přihlášení