Prodejna Praha: Po 8 –17h / Út – Čt 8–16h / Pá 8-14h

Blog

Články

Pis eum se cone poratiossi nonsequo te volorit re es autatem enetus ad ea quiam, idi voluptaturit.

ZJISTIT VÍCE

Podcasty a videa

Pis eum se cone poratiossi nonsequo te volorit re es autatem enetus ad ea quiam, idi voluptaturit.

ZJISTIT VÍCE

Webináře

Pis eum se cone poratiossi nonsequo te volorit re es autatem enetus ad ea quiam, idi voluptaturit.

ZJISTIT VÍCE

Recepty

Pis eum se cone poratiossi nonsequo te volorit re es autatem enetus ad ea quiam, idi voluptaturit.

ZJISTIT VÍCE
K filozofii Ecce Vita patří také šíření osvěty o zdraví a přírodních možnostech péče o své tělo i duši. V našem blogu najdete čtiři kategorie.
Věrnostní program Ecce Vita Plus

 

 

 

 

 

Věrnostní program Ecce Vita Plus

 

Věrnostní program Ecce Vita Plus je naší cestou, jak Vám poděkovat za Vaši podporu a věrnost a podpořit Vás v nákupech na našem e-shopu. S naším věrnostním programem můžete sbírat body a tyto body využít jako slevu na své další nákupy.

Zde je několik klíčových informací o tom, jak náš věrnostní systém funguje:

 

Sbírejte body

Když nakupujete na našem e-shopu, nejenže získáváte skvělé produkty, ale také získáváte body jako odměnu za Vaši věrnost. Tyto body se automaticky připisují na Váš věrnostní účet, což znamená, že čím více nakupujete, tím více bodů budete mít k dispozici. Sbírání bodů je jednoduché a přináší Vám další výhody při Vašich následných nákupech.

 

Body za nákupy

Body za nákupy se vám přičtou do vašeho konta ihned po uhrazení objednávky. Za každých 100 CZK / 4 EUR hodnoty nákupu získáte 1 bod.

                                 

Další aktivity

Kromě nákupů můžete získávat body také za následující aktivity - registrace do e-shopu 10 bodů

 

Využijte své body

Když budete mít dostatečný počet bodů, můžete je využít jako slevu na své další nákupy na našem e-shopu. To znamená, že budete moci nakupovat za nižší ceny nebo dokonce získat produkty zdarma. Vaše sleva bude vypočtena kurzem, kde 1 bod rovná se slevě 5 CZK / 0,2 EUR.

 

Sledujte svůj pokrok

Po přihlášení do svého účtu můžete kdykoli zkontrolovat svůj aktuální stav bodů a historii svých transakcí na našem e-shopu. To Vám umožní být vždy dobře informovanými a využívat všechny výhody našeho věrnostního programu.

 

Platnost bodů

Platnost Vašich bonusových bodů je 365 dnů. Proto je používejte s předstihem a často!

 

Kombinace slev

Na jedné objednávce nelze použít body a zároveň uplatnit slevový kupón. Chcete-li uplatnit kupón, nebudete mít možnost zlevnit objednávku použitím bodů a naopak. Použitý slevový kupón ovlivňuje celkovou částku objednávky a tím pádem také celkový počet získaných bodů.

 

Vrácení a výměna zboží

Když vracíte zakoupený produkt, vracíte zároveň získané body. Vaše bodová bilance bude přepočítána zpět na původní stav před nákupem daného produktu.

Při výměně zboží nelze bonusové body uplatnit.

 

Další informace

Bonusové body nejsou měna a nemají žádnou skutečnou peněžní hodnotu. Vyhrazujeme si právo kdykoliv změnit parametry programu, případně ho zrušit. V případě zneužití programu či podvodu budou sankce zahrnovat pozastavení zákaznického práva na účast v tomto programu.

 

Začněte sbírat body a užívejte si výhody našeho věrnostního programu ještě dnes! Děkujeme, že jste s námi.

 

Věrnostní program spuštěn od 1.11.2023 a sběr bodů platí pro všechny budoucí nákupy. 

 

Ájurvédské bylinky pro podporu imunity

Mezi nejznámější ájurvédské byliny, které podporují přirozenou obranyschopnost organismu patří zejména Tulsi, Kutki, Amalaki, Ašvaganda, Amrita a Kalmegh.

 

Dnes Vám představíme bylinu „Kutki“ 

 

 Historie a tradiční použití Kutki

Picrorhiza kurroa je známá jako „kutki“ nebo „Katuka“ . Jeji blahodárné účinky na lidské zdraví jsou zaznamenány v obou Samhitas (lékařské pojednání ájurvédy).  Nighantu (důležité pojednání o ájurvédských bylinách, které zmiňuje názvy léků z různých zdrojů, jako je zelenina, minerály a zvířata, a jejich synonyma, působení a použití) zkoumal a diskutoval o vlastnostech a dávkování Kutki pro léčbu různých nemocí.

V ájurvédském systému medicíny a tradičně se používá k léčbě řady obtíží a to od onemocnění jater a horních cest dýchacích, ke snížení horečky a k léčbě dyspepsie, chronického průjmu, bodnutí štírem a mnoho dalších

 Kutki je drobná vytrvalá bylina z čeledi Scrophulariaceae, která se vyskytuje zejména v himálajské oblasti a roste v nadmořských výškách 3000 - 5000 metrů, kde roste ve skalních štěrbinách, na vlhké a písčité. 

Kutki jako hořká a ochlazující bylina

Picrorhiza pochází z řečtiny, což znamená „hořký“ (picros) a „kořen“ (rhiza) a má tedy hořkou chuť. Mnohé tradiční bylinky jsou známé svými chladivými, zahřívacími nebo neutrálními vlastnostmi. Pokud bylina sníží horkost, stane se známou pro své chladivé vlastnosti. Kutki  má chladivý účinek a používá se i jako antipyretikum, kardiotonikum, laxativum, antiastmatikum a anthelmintikum.

 

  

 Kutki - chráněná bylina

Rostlina se sama regeneruje, ale neregulovaná a nadměrná sklizeň způsobila, že jí hrozí téměř vyhynutí. Mezinárodní unie pro ochranu přírody (IUCN) oznámila, že tento druh by měl být chráněn v kategorii vzácných ohrožených druhů (RET). 

Kutki je cenným zdrojem řady fytolátek

Picrorhiza byla široce prozkoumána z hlediska jejího chemického složení.  Z jejích oddenků, kořenů, semen, stonků a listů bylo extrahováno několik fyziologicky aktivních sloučenin. Tato rostlina poskytla více než 65 sekundárních metabolitů (1).

Kutki obsahuje řadu fytolátek  jako jsou glykosidy, alkaloidy, cucurbitaciny, iridoidy, fenoly a terpeny. Aktivní složky kutki se skládají z kutkosidu a iridoidních glykosidů (IG) (pikrosid I a II), které se primárně nacházejí v oddenku a kořenech .   

 Fytolátky Kutki jsou zkoumány hlavně pro vlastnosti jako jsou :

antimikrobiální, protizánětlivé, protirakovinné, imunomodulační, antidiabetické, antioxidační, hepatoprotektivní, protivředové a kardioprotektivní.(2)

 

 

 

Aktivní složka Kutki, známá jako kutkin, je směsí kutkosidu a pikrosidu. Kutkin (pikrosidy a kutkosidy) vykazují  hepatoprotektivní vlastnosti. Drosin a apocyanin jsou dvě další bioaktivní chemikálie izolované z této rostliny. Apocynin je katechol, který může působit proti oxidační odpovědi neutrofilů.  Dále jsou zkoumány steroidní glykosidy jako cucurbitaciny pro své protinádorové a cytotoxické vlastnosti. Apocynin je silný inhibitor NADPH (nikotinamid adenindinukleotid fosfát) oxidázy a má protizánětlivé a antioxidační vlastnosti. Další aktivní látka Androsin má antiastmatický účinek. Zkoumají se také pirozidy (I, II, III a IV), kutokosidy pikurosidy a flavonoidy jako je kyselina vanilová a další. Toto široké spektrum fytosložek, včetně glykosidů, cucurbitacinů, iridoidů, alkaloidů, terpenů a fenolů, prokázalo mnoho slibných vlastností, které by měly být v budoucnu dále více prozkoumávány(1) 

 Studie zkoumaly účinky  určitých biopolymerních frakcí z Kutki na in vivo imunologické funkce u myší a výsledky ukázaly zvýšení hladin cytokinů (IFN-γ a IL-4) a proliferace lymfocytů což lze považovat za modulátor biologické odpovědi . Další studie ukázala, že ethanolový extrakt z listů P. kurroa zvýšil buněčně zprostředkované a humorální imunitní složky a humorální imunitní odpověď. Všechny diskutované studie prokázaly imunostimulační aktivitu P. kurroa. 

 Tuto bylinku najdete v produktech Liver Plus a Immunity.

 

 

(1)Almeleebia, T.M.; Alsayari, A.; Wahab, S. Pharmacological and Clinical Efficacy of Picrorhiza kurroa and Its Secondary Metabolites: A Comprehensive Review. Molecules 2022, 27, 8316. https://doi.org/10.3390/molecules27238316

(2) Dorsch, W.; Wagner, H. New Antiasthmatic Drugs from Traditional Medicine? Int. Arch. Allergy Appl. Immunol.1991, 94, 262–265. [Google Scholar] [CrossRef]

                                                                     

 

 

                                                                     Přeji Vám za celý tým Ecce Vita krásný a pohodový vstup do podzimu:-).

                                                          Ing. Iveta Ječmík Skuherská, poradce pro výživu , www.eccevita.cz, @ivetajecmikskuherska  

 

Děkujeme!


Pokud máte jakékoli dotazy či tipy, neváhejte se na nás obrátit na eccevita@eccevi­ta.cz, nebo nás sdílejte na sociálních sítích a nezapomeňte nás označit: @eccevita, #eccevita, #eccevitablog 

 

 

 

Co o Vás prozradí Vaše oči?

(tema:dlouhověkost)

 

Co  o nás prozrazují naše oči?

IRISDIAGNOSTIKA, ANEB OKO JE OKNEM NEJEN DO DUŠE

 

Víte, že z oka (duhovka, bělmo) je možné určit, v jaké kondici je Vaše zdraví?

 

Není to žádné hádání z křišťálové koule. Je to metoda, díky které lze neinvazivní cestou zjistit, co může být příčinou vašich zdravotních obtíží, nebo co vám bylo dáno geneticky „do vínku“ od vašich předků. 

 

Co je irisdiagnostika?

Spojení mezi okem a stavem celého těla bylo využíváno už ve starověké Číně. (1) Irisdiagnostika, nebo také iridologie, je diagnostická metoda, která využívá propojení centrálního nervového systému se všemi orgány a systémy v těle. Horní část duhovky odpovídá horní části těla a naopak. Z toho vyplývá, že orgány umístěné na pravé (resp. levé) straně těla, najdeme na odpovídající straně duhovky.

 

 

Jak je to možné?

Oko je s mozkem propojeno optickým vláknem (zrakovým nervem). Díky nervovému propojení mezi orgány, mozkem a duhovkou se tak v oku zobrazí jejich stav (zatížení, oslabení), a případná nerovnováha v těle. 

 

Jak probíhá vyšetření oka?

 • Jednotlivé způsoby vyšetření se mohou lišit. Někdo využívá lékařskou baterku nebo světelnou lupu, kdy klientovi svítí do oka a čte základní znaky duhovky. 
 • Pro podrobnější rozbor je ale potřeba zvětšený detail obou očí, který se pořídí kvalitním fotoaparátem s makro objektivem a nebo štěrbinovou lampou.
 • Terapeut zkoumá podrobné detaily obou očí.

 

 

Co vše se můžeme z diagnostiky očí dozvědět?

 

 • genetické dispozice a konstituci klienta 
 • orgánové a systémové oslabení
 • emoční nastavení a vliv traumatických situací na různé orgány
 • úroveň využívání vitální energie
 • kvalitu trávicího traktu
 • úroveň využití živin vč. vitamínů a minerálů
 • zánětlivost
 • sklon k překyselení organismu
 • toxickou zátěž v rámci orgánových systémů
 • významné degenerativní změny
 • sklon k výkyvům krevního cukru
 • tendenci k vyššímu cholesterolu a triglyceridům
 • kvalitu lymfatického a krevního systému
 • a další

 

 

 

A co s pomocí irisdiagnostiky nezjistíme:

 • konkrétní diagnózu nebo nemoc
 • nádor
 • konkrétní hladinu cholesterolu nebo krevního cukru
 • pohlaví
 • těhotenství

 

 

Proč je irisdiagnostika důležitá pro naši přírodní preventivní péči?

 

Irisdiagnostika je  jedním ze skvělých diagnostických nástrojů, který je zcela neinvazivní, a lze ji využít i v prevenci rozvoje různých onemocnění.

 

Zhruba 70 % znaků v oku je náš genotyp, neboli genetická dispozice, kterou jsme zdědili od předků. 

 

Zbylých 30 % tvoří tzv. fenotyp, který je definován tím, jak se na svém zdraví podepisujeme my sami. (1)

 

Člověk by mohl jednoduše sklouznout k hodnocení, že naše zdraví je nám z větší míry dáno genetickými dispozicemi, a proto ho můžeme ovlivnit jen velmi málo. Opak je ale pravdou. Oněch 30 % „leží“ z velké míry v tzv. „trávicí (okružní) zóně“. Tu na iridologické mapě najdeme právě ve středu kolem zornice. Tvoří ji žaludek a naše střeva. 

 

Skutečnost, jestli se některá z našich genetických dispozic za náš život projeví a nebo ne, máme do značné míry v našich rukách. A to je přeci skvělá zpráva!

 

 

Umíme naslouchat signálům našeho těla?

 

Tělo vysílá signály, že je daný orgán nebo orgánový systém přetížen nebo oslaben, a to dlouho před tím, než se tato nerovnováha projeví i na fyzické úrovni. Pokud se tyto signály naučíme rozpoznat a upravíme podle nich náš životní styl, můžeme předejít zdravotním komplikacím.

 

Co můžeme získat díky rozboru z oční duhovky?

 

 • Informace o svém zdravotním stavu.
 • Informace o genetických dispozicích, které se díky vhodnému životnímu stylu (strava, živiny, pohyb, psychohygiena) nemusí za život vůbec projevit.
 • Optimální nasměrování protokolu pro harmonizaci těla i v případě už vzniklých zdravotních problémů. 

 

 

Autor: Ing. Monika Novotná (Terapeutka Klinické nutriční medicíny)

 

Chci se objednat na konzultaci

 

 

 

 

ZDROJE A CITACE

(1) Základy Iridologie, Nováková, P., Praha, 2018

(2) Iridologie – Jen pro vaše oči, Navrátil F., Frank Navrátil, Bsc. N. D., Neratovice, 2003

3 položek celkem