Prodejna Praha: Po 8 –17h / Út – Čt 8–16h / Pá 8-14h

6 rychlých tipů, jak na těžké kovy

Jak se nejlépe zbavit těžkých kovů?

 

Jak se zbavit těžkých kovů?

Odkud vstřebáváme těžké kovy: Ze vzduchu, z potravy, z vody, z barvy na vlasy, z kosmetiky, z léků, amalgámové plomby.

Proč nám škodí?

  • Ukládají se ve tkáních, kostech
  • Poškozují naše orgány – játra, ledviny, trávicí ústrojí
  • Zatěžují nervovou soustavu
  • Oslabují naši imunitu

6 rychlých tipů, jak se zbavovat těžkých kovů:

  1. Antioxidanty (zejména bobuloviny): prevence ukládání a snazší vylučování. Vybírejte potraviny barvy duhy. Bobuloviny (borůvky, ostružiny, černý rybíz....) jsou plné antioxidantů. Přes zimu můžou posloužit i kvalitní doplňky stravy jako například C-komplex, nebo Mumio, Moringa, nebo kvalitní multivitamin. Mnoho druhů koření také obsahuje antioxidanty. Například Kardamom, který je zdrojem antioxidantů, esenciálních olejů a dalších biolátek, které mohou podpořit vylučování těžkých kovů. Přidejte ½ lžičky Bio kardamomu Ecce Vita do teplých jídel.
  2. Koriandr: pomáhá uvolňovat rtuť z tkání mozku – jeden svazek čerstvé natě přidejte denně do salátů, polévek, do smoothie. 
  3. Česnek: obnovuje hladinu střevních bakterií. Zdravé střevo = základ všeho = imunita.
  4. Triphala: je starodávná ájurvédská kombinace tří ovocných plodu Amalaki, Haritaki a Bibhitaki., která se odpradávna používá pro podporu očisty střev. Tyto plody pomáhají vylučovat z těla těžké kovy. Tato směs tří bylin s tisíci letou tradicí Triphala je velmi šetrná k tělu. Podle ájursvédy se doporučuje kůra po dobu tří měsíců.
  5. Vláknina (alespoň 20 g/den): ovoce + zelenina hlavně brukvovitá. Vláknina je důležitá pro tranzit trávicího traktu, slouží jako potrava pro mikrobovu, které ji tráví a z těchto metabolitů vnikají mastné kyseliny s krátkým řetězcem, které zase podporují odolnost a integritu střevní stěny, zároveň jsou potraviny pro naše mitochondrie, které jsou zdrojem naši energie. 
  6. Minerály a stopové prvky hrají klíčovou roli v procesech detoxikace těla, včetně vázání a vylučování těžkých kovů. Tento proces může probíhat různými mechanismy, včetně chelatace, antagonistických účinků a podpory detoxikačních drah v těle. Mezi tyto minerály patří zejména selen,  hořčík, zinek další.  

Více o těžkých kovech a detoxikaci najdete v podrobnějším článku Těžké kovy na našem blogu , dálev knize MUDr. David Frej, Detoxikace pro dlouhý život, Praktický průvodce pro odstranění toxických látek.

 

Děkujeme!


Pokud máte jakékoli dotazy či tipy, neváhejte se na nás obrátit na eccevita@eccevi­ta.cz, nebo nás sdílejte na sociálních sítích a nezapomeňte nás označit: @eccevita, #eccevita, #eccevitablog