Pozor důležitá zpráva Více

Balíček přírodní první pomoci na dovolenou

(tema: Imunita)

Chystáte se na dovolenou? Nezapomeňte si přibalit naší přírodní lékarničku.

Ať už se letos v létě chystáte vyrazit za exotikou, nebo plánujete dovolenou v Evropě, připravili jsme pro vás výběr těch nejužitečnějších bylinných produktů, které se vám na cestách budou zaručeně hodit.

1. Kalmegh - imunita 

Kalmegh (andrographis paniculata, právenka latnatá) výrazně podporuje imunitní systém, který chrání proti bakteriálním, plísňovým a virovým infekcím, zkracuje dobu a intenzitu nachlazení a snižuje horečku. Právě pro své účinky je považována za přírodní antibiotikum.

2. Kurkuma

Proč se vyplatí vzít si s sebou koření také do hotelu s plnou penzí? Kurkuma má protizánětlivé účinky, hubí bakterie salmonely, které jsou nejčasnějším původcem otrav jídlem, působí proti zánětu žaludku a tenkého střeva, chrání játra, podporuje tvorbu žluči a to vede k lepšímu trávení tuků. Například si malou lžičku přidejte do oběda či večeře, což vám pomůže předejít řadě problémů. Navíc jí můžete využít při vaření, připravit si z ní zdravý čaj, nebo ji využít jako zubní pastu.

3. Bowel kare - zažívání

Spojení oslizáku, řeřichy, embliky a vlákniny vytváří účinný balzám pro váš zažívací trakt. Příznivě působí na lidský organismus nejen při akutních trávicích problémech, ale i jako prevence správného zažívání.

 

4. Neem oil - péče o kůži

Ájurvédský bylinný olej z Neemu, mandlí, sezamu, santalu a kurkumy vám pomůže zklidnit podrážděnou pokožku, vyléčit škrábance a štípance od hmyzu a lze jej přidat také do koupele. Účinnou látkou je extrakt z listů tropického stromu azadirachta indica, který se v ajurvédské medicíně používá několik tisíc let pro své antibakteriální i antivirové účinky. Náš olejíček se rychle vstřebává, je bohatý na antioxidanty, zjemňuje a vyživuje pokožku, zklidňuje, čistí a dodává energii, obnovuje přirozený ochranný filtr a podporuje prokrvení. Navíc působí proti plísním.

Přejeme vám krásné cestování, a ať si léto uživáte plnými doušky a ve zdraví! Pokud byste si přáli nastavit vaší cestovní lékarničku individuálně, rádi vám poradíme a zodpovíme vaše dotazy na eccevita@ecce­vita.cz.

text: Ing. Iveta Ječmík Skuherská, poradce pro výživu, naturopat, @y­vylife

 

Děkujeme!


Pokud máte jakékoli dotazy či tipy, neváhejte se na nás obrátit na eccevita@eccevi­ta.cz, nebo nás sdílejte na sociálních sítích a nezapomeňte nás označit: @eccevita, #eccevita, #eccevitablog