Ecce Vita blog

K filozofii Ecce Vita patří také šíření osvěty o zdraví a přírodních možnostech péče o své tělo i duši. V našem blogu najdete pět základních kategorií. Najdete zde vzdělávací webináře (Život v kondici), dále přinášíme zajímavé články o různých oblastech zdraví (Zdraví), najdte zde originální a doufáme, že i inspirativní recepty (Recepty), tipy, které můžete lehce aplikovat do života (Rychlé tipy) a videa se zajímavými osobnostmi (Video). Můžete nám také napsat jaké témata by zajímali právě Vás :-).

Pocasty, Video

Doba covidová a mentální zdraví | Mgr. Margareta Šlemínová RSHom a Ing. Iveta Ječmík Skuherská

Nový video rozhovor na téma Doba covidová a mentální zdraví přináší psychoterapeutka Paní magistra Margareta Šlemínová a Ing. Iveta Ječmík Skuherská. To a mnoho dalších zajímavých informací se dozvíte v Povídání o zdraví s Ecce …

Celý článek

Jak prožít svátky bez stresu a zbytečných kil navíc.

Sepsali jsme vám 10 tipů jak prožít radostné Vánoce a nepřibrat. Na konci článku se dozvíte i 10 praktických rad, které vám třeba pomohou nastavit nové zdravé zvyky.

Celý článek
Recepty

Recept na skořicové šneky s kardamomem

Skořicové šneky jsou hitem v celé Skandinávii. Recepty se v jednotlivých zemích liší jen v drobnostech a také ve způsobu tvarování těsta. Vyzkoušejte ten náš, zvýrazněny kardamomem.

Celý článek
Recepty

Dýňová polévka s lichořeřišnicí podle Ivety Ječmík Skuherské

Přinášíme Vám další chutný a rychlý recept! Vyzkoušejte dýňovou polévku s lichořeřišnicí podle Ivety Ječmík Skuherské, plnou kvalitních a zdravých surovin, kvalitního BIO koření na zahřátí organismu a podporu vašeho zdraví.

Celý článek
Pocasty

#11 Ján Staš | Za oponou sportovního tréninku

V novém lifestylovém podcastu s názvem ŽIVOT V KONDICI, naturopatky a zakladatelky společnosti Ecce Vita Ing. Ivety Ječmík Skuherské si poslechněte povídání s koučem Jánem Stašem který v současnosti působí jako sportovní kouč v odvětví …

Celý článek
Zdraví

Znáte tajemství dlouhodobě udržitelné krásy? (2. část)

Přečtěte si jak si udržovat krásu až do zralého věku. Jaké faktory tu hrají hlavní roli? Pojďme si pojmenovat pár užitečných faktů.

Celý článek
Zdraví

Víte, které záření nejvíc škodí pleti?

Které záření nejvíc škodí pleti?

Celý článek
Pocasty

#10 Eva Čejková | Potřebuji tančit životem

V novém lifestylovém podcastu s názvem ŽIVOT V KONDICI, naturopatky a zakladatelky společnosti Ecce Vita Ing. Ivety Ječmík Skuherské si poslechněte povídání s Evou Čejkovou zakladatelkou komunity Ženy s.r.o. a tvůrkyní platformy Testuj.to.

Celý článek
Zdraví

Znáte tajemství dlouhodobě udržitelné krásy? (1. část)

Přečtěte si jak si udržovat krásu až do zralého věku. Vyzkoušejte s námi meditaci pro otevření srdce.

Celý článek
Recepty

Recept | Rybí polévka s chřestem

Přinášíme Vám další chutný a rychlý recept! Vyzkoušejte rybí polévku s chřestem, plný kvalitních a zdravých surovin na podporu Vašeho zdravého hubnutí. #zdravéhubnutí

Celý článek
Pocasty

Podcast #9 | Veronika Hejlíková | O štěstí a o tom, když vás provází celý život.

V novém lifestylovém podcastu s názvem ŽIVOT V KONDICI, naturopatky a zakladatelky společnosti Ecce Vita Ing. Ivety Ječmík Skuherské si poslechněte povídání s Veronikou Hejlíkovou.

Celý článek
Recepty

Recept | Zdravé a rychlé Smoothie s collagenem complex

Vyzkoušejte rychlý a zdravý recept, který vám dodá energii a potřebné živiny pro vaše kosit a klouby.

Celý článek
Pocasty, Video

Kvantové zdraví – 2. část / Povídání s profesorem Janem Rakem a Ing. Ivetou Ječmík Skuherskou

Doposlechněte si povídání s profesorem Janem Rakem. Jan Rak je jaderný a kvantový fyzik, který strávil mnoho let prací na projektech na největším urychlovači částic na světě ve švýcarském CERNu. Můžete zhlédnout videorozhovor, nebo si …

Celý článek
Pocasty, Video

Kvantové zdraví – 1. část / Povídání s profesorem Janem Rakem a Ing. Ivetou Ječmík Skuherskou

Poslechněte si zajímavé povídání s profesorem Janem Rakem. Jan Rak je jaderný a kvantový fyzik, který strávil mnoho let prací na projektech na největším urychlovači částic na světě ve švýcarském CERNu. Můžete zhlédnout videorozhovor, nebo …

Celý článek
Zdraví

To nejlepší pro Vaše klouby a kosti

Stárnutí se týká každého z nás a většinou se spojuje s chronickými nemocemi, které vyšší věk doprovázejí. Mnohé nemoci jsou způsobeny tím, jak žijeme a nikoli jen geneticky, jak se mnoho lidí domnívá.

Celý článek
Zdraví

Co možná nevíte o vitaminu C? 🍋

Dnes je světový den vitaminu C a i když o vitamínu C má každý spoustu informací, pořád je co objevovat! 🥝

Celý článek
Pocasty

Podcast #7 | manželé Blanka a Jan Rakovi | Kvantové manželství

V novém lifestylovém podcastu s názvem ŽIVOT V KONDICI, naturopatky a zakladatelky společnosti Ecce Vita Ing. Ivety Ječmík Skuherské si poslechněte povídání s Blankou a Janem Rakovými.

Celý článek
Recepty

Recept | Ratatouille na podporu detoxikace

Přinášíme Vám další chutný a rychlý recept na podporu vaší detoxikace!

Celý článek
Pocasty

Podcast #6 | Klára Kolouchová | O životních příležitostech, o síle a odvaze jít za hlasem svého srdce

V novém lifestylovém podcastu s názvem ŽIVOT V KONDICI, naturopatky a zakladatelky společnosti Ecce Vita Ing. Ivety Ječmík Skuherské si poslechněte povídání s Klárou Kolouchovou.

Celý článek
Pocasty

Podcast #5 | Nikoleta Kováč na téma Jak se stát veganem / projekt Veggie Challenge

V novém lifestylovém podcastu s názvem ŽIVOT V KONDICI, naturopatky a zakladatelky společnosti Ecce Vita Ing. Ivety Ječmík Skuherské si poslechněte povídání s Nikoletou Kováč.

Celý článek
Pocasty, Video

Podcast a video | Jak přírodní cestou podpořit sníženou funkci štítné žlázy

Nový rozhovor o tom jak podpořit funkci štítné žlázy naturopatky Ing. Ivety Ječmík Skuherské s Dr. Davidem Frejem, lékařem funkční medicíny, který má za sebou řadu úspěšných vyléčení snížené funkce štítné žlázy.

Celý článek
Recepty

Recept | Bowl s rýžovo-zeleninovými plackami

Přinášíme Vám další chutný a rychlý recept! Vyzkoušejte bowl s rýžovo-zeleninovými plackami, plný kvalitních bio surovin.

Celý článek
Pocasty

Podcast | Manželé Frejovi na téma zdravá strava, zásady a výchova manželů Frejových

V novém lifestylovém podcastu s názvem ŽIVOT V KONDICI, naturopatky a zakladatelky společnosti Ecce Vita Ing. Ivety Ječmík Skuherské si poslechněte povídání s MUDr. Davidem Frejem a jeho manželkou Drahuškou Frejovou.

Celý článek
Pocasty, Video

Povídání s Terezou Maxovou o životě a o tom, jak se udržet v kondici

Významným hostem dalšího podcastu Ivety Ječmík Skuherské je úžasná Tereza Maxová, která doslova proslavila Českou republiku ve světě. V novém rozhovoru pro Ecce Vita popovídala o životě, o tom, jak pečuje o své zdraví a …

Celý článek
Pocasty, Video

Rozhodni se být zdráv | Povídání s MUDr. Janem Vojáčkem a Ing. Ivetou Ječmík Skuherskou

Nový rozhovor o zdraví, do kterého si naturopatka Iveta Ječmík Skuherská pozvala jednoho z nejuznávanějších představitelů funkční medicíny MUDr. Jana Vojáčka, můžete zhlédnout ve videorozhovoru, nebo si jej poslechnout formou podcastu.

Celý článek
Pocasty

Podcast s Mgr. Jakubem Vančurou | Cesta k nalezení příčin fyzických potíží

V novém lifestylovém podcastu s názvem ŽIVOT V KONDICI, naturopatky a zakladatelky společnosti Ecce Vita Ing. Ivety Ječmík Skuherské si můžete poslechnout povídání o cestě k nalezení příčin fyzických potíží a sebepoznání.

Celý článek
Recepty

Recept | Sváteční menu Ecce Vita

Inspirujte se svátečním menu Ecce Vita. Pochutnat si tentokrát můžete na zdravém houbovém kubovi, kokoskách s kapkou Nutrijamu a chutném svařeném vínu, plném těch nejkvalitnějších surovin.

Celý článek
Recepty

Dýňový koláč PUMPKIN PIE zdravě

Vyzkoušejte naši novou, zdravější verzi dýňového koláče se skořicí a spoustou ořechů, který nejen skvěle chutná, ale také navodí voňavou podzimní atmosféru.

Celý článek
Pocasty

Podcast | Rostlinami ke zdraví s doc. Mgr. Kašparovským, Ph.D.

Poslechněte si nový podcast s významným hostem, tentokrát doc. Mgr. Kašparovským, Ph.D. na téma rostliny – jak jsou pro nás důležité, ale i nebezpečné.

Celý článek
Recepty

Recept na vylepšený švestkový kompot se skořicovou šlehačkou

Vyzkoušejte náš rychlý tip na švestkový kompot se skořicovou šlehačkou od Ing. Ivety Ječmík Skuherské, poradkyně pro výživu, naturopatky a zakladatelky Ecce Vita.

Celý článek
Pocasty

Podcast Ivety Ječmík Skuherské | Hosté: Manželé Škorpilovi | Téma: O lásce, běhu a životě po 60+

Poslechněte si nový rozhovor s inspirativními manžely Škorpilovými v podcastovém pořadu ŽIVOT V KONDICI naturopatky a zakladatelky společnosti Ecce Vita Ing. Ivety Ječmík Skuherské.

Celý článek
Recepty

Recept pro podporu srdce: Pomazánka s tresčími jatýrky a rukolou

Vyzkoušejte náš nový recept na zdravou pomazánku recept s tresčími játry, které jsou bohaté na omega 3 mastné kyseliny a pozitivně ovlivňují naše srdce, tepny, krevní tlak a procesy v našem těle. V kombinaci s …

Celý článek
Zdraví

Správná cesta k hubnutí | 2. DÍL: Strava a 3 hlavní zásady Ivety Ječmík Skuherské

Další díl našeho článku o zdravém hubnutí přírodní cestou, je věnován detailně stravě. Inspirujte se životním stylem a stravovacími zásadami zakladatelky Ecce Vita Ing. Ivety Ječmík Skuherské, poradkyně pro výživu a naturopatky, která pro …

Celý článek
Zdraví

Správná cesta k hubnutí | 1. DÍL: Hlavní příčiny, které brání hubnutí a jak s nimi pracovat.

Přinášíme vám rady a tipy, jak docílit štíhlé linie zdravou přírodní cestou za pomoci adaptogenů. Inspirujte se životním stylem Ecce Vita a její zakladatelky Ing. Ivety Ječmík Skuherské, poradkyně pro výživu a naturopatky, která pro …

Celý článek
Recepty

Rychlý tip | Pečené hrušky & jablka s ovčím jogurtem, kardamomem

Přinášíme Vám chutný rychlý tip! Vyzkoušejte pečené hrušky & jablka s ovčím jogurtem, kardamonem a karamelem. V kuchyni strávíte jen pár minut a přitom si tolik pochutnáte na sladké formě snídaně či dezertu.

Celý článek
Recepty

Recept pro podporu jater a žlučníku

Přinášíme chutný recept pro podporu funkce jater a žlučníku. Ovocno-zeleninovou šťávu a hlavní chod: pečený losos s čirokem, chřestem a salátem s rajčatovým dresingem. Přejeme dobrou chuť!

Celý článek
Recepty

Detoxikační polévka podle Dr. Davida Freje

Přinášíme nový recept na detoxikační polévku, který pro vás připravil Dr. David Frej.

Celý článek
Recepty

Recepty | Venušiny raw kuličky & Špaldové sýrové krekry

Přinášíme dva nové recepty na zdravé večerní „zobání“ v podobě Venušiných raw kuliček a špaldových sýrových krekrů, které můžete připravit milované osobě a postarat se tak o příjemný smyslový zážitek.

Celý článek
Video

VIDEOROZHOVOR | Imunita – jak ji posílit | S Dr. Davidem Frejem

Nenechte si ujít náš nový rozhovor o zdraví s lékařem dr. Davidem Frejem, který svůj život zasvětil přírodní funkční medicíně.

Celý článek
Zdraví

9 rad, jak podpořit imunitu i o Vánocích

Přinášíme vám 9 osvědčených rad, jak si pochutnávat na vánočních dobrotách, nepřibrat na váze a ještě přitom posílit svoji obranyschopnost přírodní cestou.

Celý článek
Recepty

Recept na vánoční granolu

Připravili jsme pro vás nový recept na vánoční granolu, na které si pochutná celá vaše rodina a navíc ji můžete v malých skleničkách věnovat svým blízkým třeba k Mikuláši. Křupavý dárek s vůní Vánoc je …

Celý článek
Video

VIDEOROZHOVOR | Alzheimerova nemoc a její prevence s Dr. Martinem Tolarem

Nenechte si ujít rozhovor s významným českým neurologem Dr. Martinem Tolarem, jenž stojí za vývojem léku, který by mohl znamenat průlom v léčbě Alzheimerovy choroby. V sídle Ecce Vity s ním pohovořila Ing. Iveta Ječmík …

Celý článek
Recepty

Šípková marmeláda se skořicí

Máme pro vás nový podzimní recept na šípkovou marmeládu plnou vitamínu C. Šípky jsou totiž jedním z nejlepších zdrojů vitamínu C na světě. Budeme rádi, když nám napíšete do komentářů, jak vám chutnala.

Celý článek
Video

VIDEO | Podpořme imunitu s Jitkou Boho

S příchodem podzimního období vám přinášíme také nové video na téma IMUNITA S JITKOU BOHO. Inspirujte se naší dlouhodobě spokojenou zákaznicí.

Celý článek
Zdraví

Bylinkami proti chřipce a nachlazení

Něco na Vás leze? Podívejte se, které bylinky jsou tady pro Vás a jaké recepty si můžete doma připravit.

Celý článek
Recepty

Letní ovocné nanuky obohacené Ecce Vita čaji

Experimentujete rádi a zkoušíte si doma vyrábět vlastní nanuky? Díky čajům Ecce Vita můžete ochutnat zdravou variantu plnou bylin, kterou snadno vyrobíte i čistě ze silnějšího oslazeného výluhu čaje. V následujícím receptu přinášíme tipy na …

Celý článek
Recepty

Lehký & fit kokosový chia puding v pálivo – sladké variaci

Vyzkoušejte náš jemný kokosový chia puding s příjemnou limetkovou chutí v pálivo – sladké variaci s mangem & ananasem, nebo v lehce nakyslé pěně s višněmi a pro milovníky čokolády máme verzi s avokádovou mousse …

Celý článek
Semináře

Ecce Vita ve Snídani s Novou na téma Naturopatie, bylinky a detox.

Ecce Vita byla pozvána do pořadu Snídaně s Novou, aby pohovořila o rozvoji oboru „Naturopatie“, bylinkách a jak podpořit detoxikaci v průběhu rok a hlavně, jak důležitý je i mentální detox. Poslechněte si také …

Celý článek
Video

VIDEOROZHOVOR o zdraví s MUDr. Janem Vojáčkem

Zajímá vás, jak mohou emoce a duchovno ovlivnit vaše zdraví? Nenechte si ujít nový rozhovor se spoustou zajímavostí o tom, jak si udržet zdraví, s odborníky MUDr. Janem Vojáčkem a Ing. Ivetou Ječmík Skuherskou.

Celý článek
Recepty

Letní superbowl se švestkovým chutney

Dopřejme si lehký letní oběd či brunch, který nám zároveň dodá potřebnou energii. Na našich nových receptech na letní superbowl a pikantní švestkové chutney si jistě pochutná každý.

Celý článek
Zdraví

Zdravé hubnutí s Ecce Vita, část 2.

Jaké bylinky a koření nám nejlépe podpoří metabolismus?

Celý článek
Zdraví

Zdravé hubnutí s Ecce Vita, část 1.

Čtěte dál a uvidíte, na co se zaměřit, nebo čemu je třeba se vyhnout. Desatero základních předpokladů pro zdravé hubnutí.

Celý článek
Recepty

Agni čaj na spalování toxinů

Jaro je období, kdy bychom měli svůj organismus detoxikovat. Vyzkoušejte náš nový recept na Agni čaj, který spaluje toxiny.

Celý článek
Zdraví

Vitamin D a jeho význam pro náš imunitní systém

Vitamin D patří k nejdůležitějším vitaminům z hlediska imunity. Poslední výzkumy však ukazují na jeho mnohem širší působení.

Celý článek
Soutěž

Rozhovor: O detoxikaci s Bárou Sedlákovou

Jaký je přístup k detoxu těla lektorky jógy, blogerky a youtuberky Báry Sedlákové?

Celý článek
Recepty

Zdravá snídaně do postele pro naše maminky

Den matek se blíží. Co takhle překvapit maminku zdravou snídaní do postele? Inspirujte se naším receptem na svěží antioxidační smoothie a jemnou jáhlovou kaši plnou ovoce.

Celý článek
Recepty

Kičadi – ájurvédská specialita „nejen“ pro období očisty organismu.

Kičadi je velice známé ájurvédské, lehce stravitelné jídlo, které je vhodné při odlehčovací stravě v období detoxu. Dodá nejen energii, ale i potřebnou výživu. Pojďte jej s námi vyzkoušet.

Celý článek
Video

VIDEOROZHOVOR | Detoxikace těla s MUDr. Davidem Frejem

Jak správně detoxikovat své tělo vám v novém rozhovoru prozradí MUDr. David Frej.

Celý článek
Zdraví

2. část: Detoxikace v praxi

V druhé části týkající se detoxikace našeho organismu se zaměříme na půsty ve smyslu vyloučení pevné stravy, spánek a duševní pohodu.

Celý článek
Zdraví

SARS-CoV-2

I v období omezeného pohybu můžeme využít čas a věnovat se více sami sobě, upravit životní styl a posílit svoje fyzické i psychické schopnosti.

Celý článek
Recepty

3-chodové velikonoční menu

Přejeme vám šťastné a hlavně zdravé Velikonoce. A jak takové zdravé Velikonoce mohou vypadat? Inspirujte se naším velikonočním menu, které je plné jarních barev a především kvalitních ingrediencí od Ecce Vita. Dobrou chuť a nezapomeňte …

Celý článek
Video

VIDEOROZHOVOR: Vše o střevech s Kateřinou Boesenberg

Vše o střevech s diplomovanou klinickou naturopatkou a nutriční terapeutkou Kateřinou Boesenberg.

Celý článek
Zdraví

Viry a naše tělo

Naše tělo je neustále vystavováno působení různých patogenů, mezi které patří také viry. Některé viry jsou 40krát menší než bakterie, mají jednoduchou strukturu spočívající v bílkovinovém obalu, uvnitř kterého mají svoji dědičnou informaci ve formě …

Celý článek
Zdraví

1. část: Kompletní detoxikace neboli „Jarní očista organismu“

Detoxikace je slovo, které slyšíme v dnešní době velmi často. Pojďme se spolu zamyslet nad skutečnou podstatou detoxikace.

Celý článek
Semináře

Detox talk by Ecce Vita

O víkendu proběhl v úchvatných prostorech Lobkowiczkého paláce den s Yoga Special Places, kde nechyběl ani workshop s Ecce Vita na téma Detox v praxi!

Celý článek
Zdraví

Prevence na prvním místě

Jedním z předsevzetí, které považujeme za zásadní, je Prevence. Prevence je jediná cesta, abychom se pokusili předejít nemocem.

Celý článek
Zdraví

Mějme se rádi

Dopřát si odpočinek, starat se o sebe, pracovat na sobě, není nic, co si nemůžeme dovolit. Nebuďme obětí našich vztahů, mějme se rádi.

Celý článek
Zdraví

100 % přírodní opalovací krémy

Novinky v podobě přírodních opalovacích krémů s ochranným faktorem UVA a UVB ze 100 % přírodních materiálů za použití nové technologie fermentace přírodních olejů.

Celý článek
Zdraví

Rozhovor: Jak na zdravá střeva?

Čtěte rozhovor o nejčastějších střevních potížích a jejich řešení se spolumajitelkou Ecce Vita, Ivetou Ječmík Skuherskou.

Celý článek
Semináře

Zážitkové dopoledne s Ecce Vita

V polovině října jsme u nás v Ecce Vitě přivítali blogerky a milovníky zdravého životního stylu. Podívejte se s námi, jak celá akce probíhala.

Celý článek
Recepty

Ecce Vita vařila v Sama doma

Inspirujte se recepty pro děti

Celý článek
Recepty

Domácí borůvková limonáda

Domácí limonáda v podání PG foodies ve svěží kombinaci s lesními plody a Zdravím pro ženu.

Celý článek
Zdraví

Posílení střev s Ecce Vita

Propustnost střev, jaké jsou příznaky a jak s ní pracovat?

Celý článek
Recepty

Baba Ghanoush z cukety

Snadný cuketový dip, který se hodí k salátu, ale třeba i na pita chleba či klasický kváskový chléb.

Celý článek
Zdraví

Co je Low Carb dieta?

Low Carb neboli dieta s nízkým obsahem sacharidů versus hubnutí.

Celý článek
Recepty

Jak efektivně spalovat tuky?

Základem úspěchu je tepová frekvence.

Celý článek
Recepty

KKF, čaj na podporu trávení

Správný výběr bylinek a koření výtečně podpoří metabolismus tuků, a navíc udělají z vašeho jídla exotickou pochou­tku.

Celý článek
Recepty

Zdravé a osvěžující Smoothie

Jak hubnout zdravě a chutně? Máme pro vás tip na lahodné smoothie, které doplní energii a výborně chutná.

Celý článek
Recepty

5 rychlých tipů, jak na těžké kovy

Jak se nejlépe zbavit těžkých kovů.

Celý článek
Zdraví

Těžké kovy

Těžké kovy, co si pod tímto pojmem představit? A proč nám škodí?

Celý článek
Recepty, Zdraví

Tulsi esenciální olejíček

Hodila by se vám lahvička s elixírem, který vám pomůže prakticky s jakýmkoli běžným neduhem či zraněním?

Celý článek
Semináře

Workshop Ecce Vita + Naturopatky

Připravujeme pro vás 1. jarní seminář na téma: Detoxikace zevnitř i z venku.

Celý článek
Recepty

Bezlepkové limetkovo-pistáciové muffiny

Připravili jsme si pro vás velikonoční muffiny, které na svátečním stole ladem určitě ležet nezůstanou.

Celý článek
Recepty

Jednoduché cviky pro podporu detoxikace

Věděli jste, že i pouhé sezení může podpořit detoxikaci těla?

Celý článek
Recepty, Zdraví

Tip na elixír plný energie

Cítíte se po ránu unavení nebo dokonce malátní? Tak zkuste náš tip na ranní elixír.

Celý článek
Zdraví

Jak pečovat o žlučník a játra?

Zahajujeme jaro s novinkami bylinných směsí Ecce Vita. Čím jsou výjimečné?

Celý článek
Zdraví

Tulsi pleťová maska

Domácí Tulsi pleťová maska pro problematickou pleť.

Celý článek
Recepty

Pickles – domácí fermentovaná zelenina

Osvědčený recept na domácí Pickles – nejlepší přírodní cesta k ozdravení střevní mikrobioty a k celkovému zlepšení procesu trávení.

Celý článek
Recepty

Víte, jak jste na tom?

Vyplňte si krátký dotazník a zjistěte, jak jste na tom ze svým životním stylem.

Celý článek
Zdraví

Tulsi – elixír života

Tulsi patří k nejznámějším adaptogenním bylinám, které pomáhají organismu vyrovnat se se všemi druhy stresu.

Celý článek
Recepty

Recept na indickou polévku ze žlutého hrachu Mung dal

Výborná hutná polévka, která vás v chladných zimních večerech zahřeje i zasytí.

Celý článek
Recepty

Vánoční tipy od Ecce Vita

Čím obdarovat na Vánoce vaše blízké? Máme pro vás pár zajímavých nápadů.

Celý článek
Recepty

Recept na vánoční cukroví

Připravte si medově sladké a krásně voňavé sušenky.

Celý článek
Zdraví

Střeva – náš druhý mozek

Možná už jste od nás slyšeli větu: Zdravá střeva jsou základem všeho. Víte, proč tomu tak je?

Celý článek
Semináře, Zdraví

Snídaně s Ecce Vita

Imunita a jak ji posílit. Krásné téma na snídani s Ecce Vita.

Celý článek
Zdraví

13 rad pro čerstvé a kojící maminky

Období mateřství představuje velkou zkoušku pro vaše tělo i psychiku. Prečtěte si, jak se zbavit únavy.

Celý článek
Zdraví

Adaptogeny – bojovníci proti stresu

Poznejte rostliny, které nás ochrání od stresu, pomáhají nastolit rovnováhu a regenerují organismus.

Celý článek
Zdraví

Co dělá stres s naším tělem?

Každý z nás občas zažívá stresové období. Zjistěte, jak stres působí na vaše tělo a jak ho pomocí adaptogenů na tento boj připravit.

Celý článek
Recepty

Semínkové krekry bez lepku

Upečte si zdravé krekry ochucené Digestive Mixem. Výborně se hodí pro každou příležitost.

Celý článek
Zdraví

Čaje pro podporu hormonální rovnováhy

Zahajujeme léto s novou řadou bylinných čajů Ecce Vita. Čím jsou výjimečné? Podporují hormonální rovnováhu, plodnost a jsou namíchány z bylin, které jsou typické pro naši zemi.

Celý článek
Zdraví

Balíček přírodní první pomoci na dovolenou

Chystáte se na dovolenou? Nezapomeňte si přibalit naší přírodní lékarničku.

Celý článek
Recepty

Kakaové kuličky s macou

Vyzkoušejte kořen maca, který vám dodá energii, potřebné živiny, dobrou náladu a chuť užívat si života plnými doušky v neodolatelném receptu.

Celý článek
Recepty

Avokádový salát s quinoou a hrachem mung dal

Léto se blíží a my jsme si pro vás připravili nový recept na lehký a chutný salát se žlutým hrachem mung dal. Vyzkoušejte ho!

Celý článek
Recepty

Kardamom do kávy nebo čaje

Máme pro vás rychlý a zdravý tip! Přidejte si kardamom do kávy nebo čaje – kromě zajímavé chuti, působí skvěle na trávení, stimuluje organismus, je to antioxidant, a navíc se váže na kofein a snižuje …

Celý článek
Zdraví

Imunita – pomocník, nebo nepřítel?

Přinášíme vám pár tipů, jak správně pečovat o imunitu v období, kdy je to nejvíce potřeba.

Celý článek
Recepty

Zdravé a osvěžující ledové čaje s posvátnou bazalkou

Připravte si naše nejoblíbenější čaje s královnou léčivých bylin ve svěžích letních kombinacích.

Celý článek
Semináře, Zdraví

Zdravé dopoledne v Ecce Vitě

Prohlédněte si fotky z našeho zdravého dopoledne v naší prodejně.

Celý článek
Recepty

Kurkumové bezlepkové palačinky s bylinkovým džemem

Palačinky patří k těm nejoblíběnějším sladkým potěšením, vyzkoušejte jejich nápaditější variantu plnou zdravých ingrediencí.

Celý článek
Zdraví

3 chytré rady, jak podpořit plodnost

Snažíte se otěhotnět a nedaří se Vám to? Nebo jen přemýšlíte, že se blíží čas založit rodinu? Možná, že právě vám pomůžou bylinky a pár našich rad, jak přirozenou cestou podpořit zdravou plodnost. Věřte, v životě …

Celý článek
Recepty

Recept: Losos obalený v zeleném čaji a sezamu

Připravili jsme si pro vás jednoduchý a zároveň originální recept na přípravu lososa. Překvapivou ingrediencí je v něm zelený čaj z posvátné bazalky Tulsi!

Celý článek
Recepty, Zdraví

6 tipů, jak na jarní detoxikaci + recept

Při střídání ročních období dochází k řadě nemocí, které jsou způsobené nerovnováhou mezi životním stylem, stravou a počasím. Jaro patří k těm nejnáročnějším obdobím, a proto bychom měli svému tělu věnovat pozornost a péči. Jak …

Celý článek
Zdraví

Jak se připravit na jarní očistu a harmonizovat váhu

Rozhodli jste začít nový rok jinak? Chcete harmonizovat svou váhu a zbavit tělo usazenin a škodlivých toxinů? Pojďte se seznámit s tím, jak vaše tělo funguje, a jak o něj můžete pečovat.

Celý článek
Zdraví

Zdravé a veselé!

Aneb jak prožít svátky ve zdraví a v pohodě

Celý článek
Zdraví

Cukrovka a jak nad ní zvítězit

Co stojí za touto civilizační chorobou? Jak rozlišovat cukr, co znamená glykemický index potravin a pár tipů, jak si dát na cukrovku pozor.

Celý článek
Zdraví

15 tipů pro pomalejší a zdravější stárnutí a detoxikaci

Je stárnutí opravdu nevyhnutelné? Dá se nějak zpomalit nebo zastavit? Čtěte o teorii stárnutí, biologickém a chronologickém věku a hlavně tipech, jak stárnout zdravě, krásně a s úsměvem.

Celý článek
Zdraví

Výjimečné čaje Makaibari nejen proti stárnutí

Poslechěte si příběh kouzelných čajů Makaibari, které jsou pěstovány v souladu s okolní přírodou v deštných pralesech již více než 150 let.

Celý článek
Zdraví

Zdravé snídaně a svačiny plné vitamínů nebyly nikdy jednodušší

Vykročte zpátky do školy a do práce ve zdraví a plní energie!

Celý článek
Zdraví

Kokosový olej – všestranný voňavý parťák

Kokosový olej a jeho všestranné využití v kuchyni, při péči o tělo a vlasy, ale také v domácnosti.

Celý článek
Zdraví

Přírodní lékárnička pro všestranné využití.

Chystáte se na dovolenou? Nezapomeňte si přibalit na cesty přírodní lékárničku plnou multifunkčních hrdinů, kteří vám pomůžou při prevenci a problémech, ale také při vaření nebo péči o tělo.

Celý článek
Zdraví

Skořice – koření nebo lék?

Skořice patří mezi nejvýznamnější léky Ájurvédy a rozhodně by neměla chybět ve vaší kuchyni, stejně jako v domácí přírodní lékarničce.

Celý článek
Zdraví

Ecce Vita pro dobrodruhy

Upřednostňujete v létě magičnost divoké přírody nad koupalištěm či plážovou promenádou? Vybavte se správně do náročnějších podmínek!

Celý článek
Zdraví

I muži mají své dny

Zdravý životní styl již dávno není pouze dámskou záležitostí. Dnešní doba klade vysoké nároky na organismus nás všech – bez rozdílu pohlaví.

Celý článek
Zdraví

Ranní rutina, která vám změní život

Začněte svůj den jinak, vyzkoušejte sílu tradičních ájurvédských rituálů.

Celý článek
Zdraví

Mediciální houby jako magické superpotraviny

Poznejte uzdravující účinky medicinálních hub, které využívá východní medicína již po staletí – podpora imunity, boj s rakovinou a recept na dlouhověkost.

Celý článek
Zdraví

Ájurvédský poklad jménem Ašvaganda

Cítíte se často bez energie a obklopeni stresem? Pak je ten správný čas na ašvagandu.

Celý článek
Zdraví

Co se děje, když vaše zažívání nefunguje správně?

Nestrávená potrava přetrvává ve vašem zažívacím traktu a vytváří toxické prostředí vhodné pro šíření plísní, virů, rakovinových buněk a parazitů ve vašem těle. Jste náchylnější ke všem nemocem, dochází k překyselení organismu (i přesto, že …

Celý článek
Zdraví

Snídáte a obědváte správně?

Snídaně a oběd jsou dvě nejdůležitější jídla dne. Dopoledne bychom měli konzumovat více než 60% denního příjmu potravy, neboť v té době je naše trávení nejsilnější. Velký přísun tuků, kalorií, bílkovin a sacharidů při snídani …

Celý článek
Zdraví

Jak snadno a rychle podpořit trávení?

Předpokladem zdraví i prevence je správné trávení. V předchozích článcích jsme již popisovali, že při špatně fungujícím trávení se tvoří toxiny. Tyto toxiny se usazují ve střevě, vstřebávají se do krve a poškozují tkáně. Jak …

Celý článek
Zdraví

Rady proti virům a nachlazení

Za příčiny slabé imunity lze považovat v první řadě špatnou stravu, nesprávnou životosprávu, znečištěné ovzduší, stres, metabolická onemocnění, a také může být geneticky podmíněna.

Při zánětu, hromadění odpadních látek nebo stresu se imunita oslabuje a …

Celý článek
Zdraví

Rada na měsíc říjen – Jak posílit imunitu

V zimním a jarním období jsou lidé vystaveni virózám a bakteriálním infekcím.

Přírodní medicína rozlišuje imunitu vrozenou, danou při narození a tvořící bariéru proti mikrobům. Získaná imunita představuje sekundární ochranu proti škodlivým choroboplodným …

Celý článek

Email pro obnovení hesla

Vítejte na eshopu plném informací o zdravém životním stylu

Nová registrace | Zapomenuté heslo

Přihlášení